نسخه چاپی

المانیتور خبر داد:

آماده كردن طرح تحریم جدید ایران در دستور كار كنگره آمریكا

نمایندگان مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریكا در تلاش هستند تا قبل از آغاز نشست لابی صهیونیستی آیپك در روز 26 مارس، طرح تحریم‌ها علیه ایران را آماده كنند.

به گزارش نما به نقل از خبرگزاری فارس، نمایندگان مجلس سنا و مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش هستند تا قبل از آغاز نشست لابی صهیونیستی آیپک در روز 26 مارس، طرح تحریم‌ها علیه ایران را آماده کنند.

منابع مختلف از کنگره آمریکا و گروه‌های حامی رژیم صهیونیستی به پایگاه خبری المانیتور گفته‌اند تدوین این طرح در مجلس سنا به بن‌بست خورده در حالی که قانونگذاران در مجلس موازی نمایندگان فاصله چندانی با توافق بر سر طرح مورد نظر ندارند.

هفته گذشته الیوت انگل، از قانونگذاران ارشد مجلس نمایندگان به المانیتور گفته بود که امیدوار است ظرف روزهای آینده به توافقاتی با اد رویس بر سر این طرح برسد.

در مجلس سنا هنوز نمایندگان دموکرات در حال رایزنی برای رسیدن به دیدگاه واحدی هستند که بتواند نظر باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنا را جلب کند.

بن کاردین، دموکرات ارشد این کمیته اصرار دارد که طرح تحریمی جدید توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 موسوم به برجام را نقض نکند.

کاردین به المانیتور گفت که او خواستار «طرحی قوی» است که برجام را نقض نکند. او گفت یکی از مناقشات باقی‌مانده تصمیم‌گیری بر سر میزان اختیاراتی است که بایستی به دولت دونالد ترامپ و سایر دولت‌های آمریکا برای صدور معافیت از این تحریم‌ها داده شود.

۱۳۹۶/۱/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...