نسخه چاپی

افزایش نسبی دما در كشور

سازمان هواشناسی كشور افزایش ابر و بارش پراكنده گاهی با وزش باد شدید را برای ساعات آتی پیش‌بینی كرده است.

به گزارش نما به نقل از تسنیم؛ امروز در اکثر مناطق کشور جو نسبتاً پایدار بوده و روند افزایش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود؛ افزایش دما امروز و فردا در سواحل دریای خزر محسوس بوده و در سواحل غربی دریای خزر گاهی با وزش باد جنوبی همراه خواهد بود.

از بعدازظهر امروز با نفوذ جریانات گرم و مرطوب جنوبی در مناطقی از جنوب غرب کشور یعنی در استانهای خوزستان، بوشهر و دامنه‌های زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

فردا با عبور موج بارشی از نوار شمالی کشور در مناطقی از غرب، شمال غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه‌های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکزی و جنوب کشور بارش پراکنده گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

این موج روز شنبه در بخشهایی از شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز سبب بارش پراکنده و وزش باد خواهد شد؛ همچنین در شمال غرب کشور نیز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

لازم به ذکر است به دلیل افزایش سرعت وزش باد در جنوب عراق و انتقال آن به مناطقی از جنوب غرب کشور در اواخر وقت امروز و اوایل وقت فردا پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست.

برای تهران امروز هوایی صاف پیش‌بینی می‌شود؛ دمای تهران امروز در گرمترین لحظات 19 درجه بالای صفر و در سردترین لحظات 9 درجه بالای صفر و فردا در گرمترین لحظات 21 درجه بالای صفر و در سردترین لحظات 11 درجه بالای صفر تخمین زده شده است.

شهرکرد سردترین و بندرعباس گرمترین نقاط کشور

امروز سردترین مرکز استان کشور شهرکرد است که در گرمترین لحظات 14 درجه بالای صفر و در سردترین لحظات یک درجه زیر صفر دما دارد و هوایی صاف تا کمی ابری و در اواخر وقت افزایش ابر و وزش باد را تجربه می‌کند.

امروز گرمترین مرکز استان کشور بندرعباس است که در گرمترین لحظات 31 درجه بالای صفر و در سردترین لحظات 19 درجه بالای صفر دما دارد و هوایی صاف گاهی با وزش باد را تجربه می‌کند.

۱۳۹۶/۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...