نسخه چاپی

روحانی:شایسته ملت نیست كه به شرایط حصر اقتصادی برگردد

رییس جمهور در جمع پرشور و صمیمی مردم استان قزوین با بیان اینكه امروز برای حركتی دوباره در ساختن ایران آماده‌ایم، همگان را به مشاركت گسترده و خلق حماسه‌ای بزرگ در انتخابات فرا خواند.

به گزارش نما به نقل از خبرآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی شامگاه یکشنبه در این مراسم که در سالن شهید بابایی قزوین برگزار شد، با گرامیداشت روز شهادت امام موسی کاظم(ع)، گفت: حضرت امام موسی کاظم (ع) با 14 سال زندان، آموزگار صبر و مقاومت است و به ما یاد داد که هیچگاه نباید از امید فاصله بگیریم.

وی در ادامه دستاوردهای دولت یازدهم را در سایه حضور و حمایت مردم و هدایت مقام معظم رهبری دانست و گفت: شایسته ملت نیست که به شرایط حصر اقتصادی ایران توسط بدخواهان برگردد و امروز روز تصمیم بزرگ و تعیین سرنوشت دهه های آینده کشور و ملت است.

اهم اظهارات ریاست جمهوری را به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری در ادامه بخوانید؛

* می‌خواهیم به عنوان کشوری عزتمند و قدرتمند، اقتدار خودمان را در فضای سیاسی، اقتصادی جهان بازپس بگیریم.

*اینکه در روایات آمده است که افضل اعمال انتظار فرج است. انتظار فرج، به معنای انتظار گشایش‌ها و روزهای پرامید است.

*امروز موضوع مهم این نیست که فردی به عنوان رییس جمهور برگزیده می‌شود، بلکه بحث بر سر این است که آیا از امروز به بعد، می‌خواهیم مسیر آزادی بیان را ادامه دهیم یا نه و آیا از امروز به بعد باید باز هم فضای امنیتی به دانشگاه‌ها برگردد یا نه؟ و بحث بر سر این است که آیا امروز فضای جامعه ما باید بازتر شود یا فضای جامعه به گذشته برگشته و بسته گردد.

*اساس بحث بر سر این است که آیا می‌خواهیم دومرتبه تقابل با جهان آغاز شده و سایه شوم جنگ به کشور برگردد؟ یا می‌خواهیم فضای تعامل عزت‌مند یا سازنده را با جهان ادامه دهیم؟

*بحث این است که آیا می‌خواهیم در فضای سیاسی و اقتصادی و بازار، آرامش و ثبات حاکم باشد یا هر روز و ساعت نگران روز و ساعت بعد باشیم؟

*ظاهراً بعضی‌ها، شرایط و فضای 4 سال پیش را فراموش کرده‌اند، در سال 92، حدود 6 میلیون تن گندم برای تأمین نان مردم وارد کشور می شد، در حالی که در سال 95، سه میلیون تن گندم آماده صادرات داشتیم.

*می‌خواهیم بازار نفتی را که از دست داده بودیم و آن را کشورهایی مانند عربستان تصاحب کرده‌ بودند باز پس بگیریم و از همین‌رو، امروز 3 میلیون و 800 هزار بشکه نفت در روز تولید می‌کنیم و بعد از توافق هسته‌ای بیش از یک میلیون بشکه به تولید نفت، اضافه گردید.

* قدرت صادرات به معنای، قدرت ملی کشورمان محسوب می‌شود، بعضی‌ها تصور می‌کنند این دولت که مشغول تعامل با جهان بود، از تقویت قدرت نظامی خود غافل بوده است، در حالی که در 3.5 سال گذشته به اندازه 10 سال گذشته سلاح راهبردی تولید کرده‌ایم.

*در استان فزوین برای آبیاری مدرن و قطره‌ای تا قبل از سال 92، 21 هزار هکتار، زمین کشاورزی تحت آبیاری مدرن قرار گرفته بود و تا پایان این دولت، 20 هزار هکتار، آماده آبیاری مدرن است.

*تمام تختهای بیمارستانی موجود در استان قزوین تا قبل از دولت یازدهم، 1700 تخت بود و این دولت در حال تامین تجهیزات لازم برای اضافه کردن و راه اندازی 1000 تخت بیمارستانی جدید در استان است، در سالهای منتهی به دولت تدبیر و امید، مردم در سخت ترین شرایط برای درمان و بهداشت بودند، اما امروز پزشک متخصص در اقصی نقاط ایران اسلامی حضور دارد.

* همه این دستاوردهای دولت یازدهم در سایه تلاش، همت، شجاعت و حمایت شما مردم و هدایت مقام معظم رهبری به دست آمده است، اگر هدایت ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری و حضور و حمایت مردم نبود، نمی توانستیم امروز در جایگاهی قرار بگیریم که بعد از سالیان دراز به آرزوهای بلندمان دست یابیم. سالیان دراز دنبال این بودیم که میزان صادرات غیرنفتی کشور، بر واردات پیشی بگیرد و بعد از بیش از 60 سال، در سال 95 به این آرزو دست یافتیم.

*بحث سر شعار و واقعیت است. آیا دوباره می خواهیم برای عظمت ایران فقط شعار دهیم یا در مقام عمل، عظمت ایران را بیافرینیم. مگر دانشگاهها و دانشمندان ما در طول این سه سال و نیم، در عرصه رشد علمی، 4 پله رشد نکردند. مگر برای اولین بار، در میان 25 کشور پیشرفته جهان، جایگاه اول را در سرعت رشد علمی کسب نکردیم.

* امروز دانشگاه، دانشجویان و بانوان ما در صحنه و عرصه قدرت و عظمت ایران حضور یافته اند، چندی پیش قرار بود اعلامیه ای استخدامی منتشر شود، اما وقتی دیدم که به سهمیه بانوان در آن ابلاغیه استخدامی بی توجهی شده است، آن را لغو کردم و گفتم زنان شایسته در مشاغل مختلف باید بتوانند جایگاه شایسته خودشان را کسب کنند.

*اساس ما در انتخابات این است که آیا می خواهیم مسیر عزت و عظمت ایران را در سراسر جهان ادامه دهیم، یا اینکه می خواهیم دوباره به دوره ای برگردیم که برای انتقال پول نیازمند صرافی ها باشیم، یا می خواهیم از سیستم بانکی جهانی استفاده کنیم.

*آیا می خواهیم دوباره به شرایط حصر ایران برگردیم، یا اینکه می خواهیم حصر را برای همیشه برداریم. این روزها، زمان تصمیم گیری ملت بزرگ ایران است. این ایام تا 29 اردیبهشت، نه سرنوشت 4 سال آینده که سرنوشت دهه های آینده به دست شما مردم، کارگران، دانشجویان، کسبه، بانوان، روستاییان، شهری ها و ملت غیور ایران ساخته خواهد شد.

*می خواهم یک قول و یک وعده به شما بدهم. روحانی اگر بار دیگر از طرف ملت بزرگ ایران شایسته اعتماد بود و بار مسئولیت را بر عهده گرفت، برای اجرای خواسته های ملت از هیچ چیز نخواهد هراسید.

*باید همه دست به دست هم دهیم و متحد برای ایران، پشت سر رهبر معظم انقلاب و با تکیه بر قانون اساسی، برای اجرای حقوق شهروندی و حقوق ملت ایران تلاش کنیم. راه و مسیر ما روشن است و با وحدت، اتحاد، یکپارچگی، دوباره به ایران، دوباره اسلام، دوباره به امید، دوباره به اعتدال به عنوان راه و مسیرمان رای خواهیم داد و به این راه با کمک و حمایت شما ادامه خواهیم داد.

*ما طرح هایمان را نیمه تمام باقی نمی گذاریم و برای رسیدن به هدف نهایی یعنی عزت ملی مان، راهمان را ادامه خواهیم داد.

۱۳۹۶/۲/۴

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...