نسخه چاپی

تخلف انتخاباتی فرماندار ورامین

دادستان ورامین گفت: پرونده تخلف انتخاباتی فرماندار و رئیس اداره آموزش و پرورش با صدور قرار عدم صلاحیت به دادسرای كاركنان دولت ارسال شد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، ابوالقاسم مرادطلب دادستان ورامین اظهار داشت: براساس گزارش هیئت نظارت شورای نگهبان شهرستان، ظاهراً برخی مسئولان از جمله فرماندار و ریاست اداره آموزش و پرورش در مراسمی که در مدرسه نمونه دولتی امیرالمؤمنین(ع) این شهرستان برگزار شد، مرتکب تخلف موضوع ماده 68 قانون انتخابات ریاست‌جمهوری شدند.

وی همچنین با بیان اینکه شکایت از طرف هیئت نظارت انجام شده افزود: گزارش رسمی هیئت نظارت شورای نگهبان شهرستان، بهدادسرای ورامین واصل شد که با توجه به سِمت اشخاص ذی­‌مدخل در گزارش، پرونده این تخلف با صدور قرار عدم صلاحیت به دادسرای کارکنان دولت ارسال شده است.

دادستان ورامین سپس تصریح کرد: علاوه بر گزارش فوق، گزارشی هم علیه بخشدار مرکزی، توسط هیئت نظارت شورای نگهبان شهرستان مبنی بر تخلف انتخاباتی موضوع ماده 68 انتخابات ریاست‌جمهوری واصل شد که در دادسرا دستور رسیدگی به آن صادر شده است.

وی در پایان با اشاره به روند رسیدگی به این دو پرونده خاطرنشان کرد: طبیعتاً دادسرای ورامین در بخشی از پرونده­‌ها که در صلاحیت کارکنان دولت است نقشی ندارد؛ ولی قسمتی که مربوط به دادسرای ما باشد در صورتی که موضوع احراز شود با کیفرخواست به دادگاه ارسال می‌­شود.
ثبت: ۱۳۹۶/۲/۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: