نسخه چاپی

واكنش حماس و مقاومت فلسطین به اظهارات ترامپ

به گزارش نما - تسنیم نوشت: سخنگوی جنبش حماس در اظهاراتی به نشست آمریکایی عربی در ریاض پایتخت سعودی انتقاد کرد.

فوزی برهوم سخنگوی جنبش حماس در گفتگو با شبکه خبری المیادین اظهار داشت: بهتر بود که کشورهای عربی بر خطرات رژیم صهیونیستی تمرکز می‌کردند.

وی افزود: نشست ریاض باید بر تروریسم حقیقی و عملی از سوی اسرائیل تمرکز می‌داشت.

برهوم گفت: ترامپ همه کسانی را که با اسرائیل مبارزه می‌کنند، تحریک می‌کند.

وی اظهار داشت: سران عرب نباید از جهت‌گیری علیه دشمن حقیقی امت اسلامی که همان اسرائیل است، منحرف شوند.

برهوم همچنین در صفحه خود به‌روی فیس‌بوک اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا را محکوم کرد و گفت که این اظهارات نشان دهنده جانبداری کامل آمریکا از اسرائیل است.

وی در واکنش به اظهارات ترامپ علیه حماس و تروریست خواندن آن گفت: ما این اظهارات را محکوم می‌کنیم و آن را در راستای تلاش برای تخریب چهره مقاومت ملت فلسطین و تحریک علیه آنها می‌دانیم.

برهوم گفت: اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا بیانگر جانبداری کامل این کشور از رژیم اشغالگری است که هر روز دست به کشتار جمعی ملت فلسطین می‌زند و از طریق محاصره نوار غزه با حمایت آمریکا، مرتکب جنایاتی ضدبشری می‌شود.

ترامپ روز یکشنبه طی سخنانی در نشست ریاض گفت: باید گروه‌های تروریستی نظیر داعش، حزب‌الله، القاعده و حماس را تحت پیگرد قرار دهیم و عدم‌مقابله با تروریسم باعث انتشار گسترده آن خواهد شد.

در همین حال، سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز تروریسم خواندن مقاومت اسلامی از سوی ترامپ را دشمنی آمریکا علیه ملت فلسطین و مسأله فلسطین دانست.

به گزارش العهد، ابومجاهد سخنگوی کمیته‌های مقاومت فلسطین به اظهارات دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در نشست ریاض علیه مقاومت فلسطین واکنش نشان داد.

وی افزود: تروریسم خواندن مقاومت اسلامی از سوی ترامپ، دشمنی آمریکا علیه ملت فلسطین و مسأله فلسطین حمایت‌های نامحدود این دولت علیه دشمن صهیونیستی را آشکار می‌کند.

رئیس‌جمهور آمریکا روز یکشنبه طی سخنانی در نشست ریاض گفت: باید گروه‌های تروریستی نظیر داعش، حزب‌الله، القاعده و حماس را تحت پیگرد قرار دهیم و عدم‌مقابله با تروریسم باعث انتشار گسترده آن خواهد شد

۱۳۹۶/۳/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...