نسخه چاپی

كره‌شمالی در آوریل ۳ آزمایش موشكی ناموفق داشته است

یك پایگاه خبری به نقل از یك مقام آمریكایی اعلام كرد كه كره شمالی در ماه آوریل ۳ آزمایش موشكی ناموفق داشته است.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، یکی از مقامات آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به پایگاه خبری دیپلمات گفت که کره‌شمالی در آوریل 2017 سه آزمایش موشکی بالستیک ناموفق داشته است. این آزمایش‌ها با موشک میان برد بالستیک "هواسونگ – 12" انجام شده است.

پیونگ‌یانگ آزمایش این سیستم را روزهای 4 و 15 آوریل از نزدیکی پایگاه سینپو خود انجام داد و آزمایش دیگر خود را روز 28 آوریل از پایگاه هوایی "پوکچانگ" د ر جنوب استان پیونگان انجام داده است. دو آزمایش نخست که از سینپو انجام شده با شکست مواجه شده اما نخستین پرتابT پرواز محدودی حدود 60 کیلومتر با اوجی حدود 189 کیلومتر داشته است. هر دو آزمایشی که خارج از سینپو انجام شده و شامل نوعی موشک اسکاn جدید بوده با نام KN-17 توسط دولت آمریکا شناخته می‌شود. کره شمالی یک اسکاد برد کوتاه جدیدی را نیز در 28 ماه می آزمایش کرده بود.

بنا برگفته منابع، این موشک که دولت آمریکا از آن با نام KN-17 یاد می‌کند در واقع خارج از سینپو آزمایش شده و برخلاف گزارش‌های پیشین موشک سکاد تک مرحله‌ای با سوخت مایع بوده که قابلیت مانورپذیری پایانی دارد. این همان موشکی است که کره شمالی روز 14 می از پایگاه کوسونگ آزمایش کرده بود و با نام "هواسونگ-12" شناخته می‌شود.

این منبع دولت آمریکا افزود: آزمایش موشکی کره شمالی که در روز 28 آوریل از پایگاه هوایی پوکچانگ در جنوب استان پیونگان انجام شده و پیشتر به عنوان موشکی ناشناخته معرفی شده بود همان موشک "هواسونگ-12" بوده است. این موشک اندکی پس از پرتاب منفجر شده است.

دولت آمریکا از اصطلاح "KN" برای نامگذاری سیستم موشکی استفاده می‌کند که توسط کره شمالی در حال توسعه است. به طور مثال موشک Pukkuksong-2 که موشکی با سوخت جامد میان برد بوده و نخستین بار در فوریه به نماش گذاشته شد با نام KN-15 از سوی آمریکا معرفی می‌شود.

آزمایش‌های متعدد موشک بالستیک هواسونگ-12 در ماه آوریل چشمگیر بوده و باعث نارضایتی درباره تحلیل‌های پیشین بوده که فرض کرده بودند KN-17 موشک نوع جدید اسکاد کره شمالی بوده و احتمالا نمونه اولیه موشک بالستیک ضد کشتی باشد.

به نظر می‌رسد که موشک هواسونگ 12 که برای نخستین بار در ماه مارس به نمایش گذاشته شده بود دارای پیشرانه سوخت جامد با رانش بالا بوده که به صورت بومی توسعه یافته است.
ثبت: ۱۳۹۶/۳/۱۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: