نسخه چاپی

آمار صادرات ایران به قطر

درحالی كه مناقشه بین كشورهای عربی شورای همكاری خلیج فارس با قطر بالا گرفته و بسیاری از این كشورها روابط خود را با قطر قطع كرده‌اند، آمار گمرك ایران حاكی از صادرات بیش از ۱۱۸ هزارتن كالا به این كشور در سال ۹۵ از سوی ایران است.

به گزارش نما به نقل از ایسنا: بر اساس این آمار، در سال ۹۵ به میزان ۱۱۸ هزار و ۶۵۱ تن کالا به ارزش ۲۸ میلیون و ۴۱۶ هزار دلار از ایران به قطر صادر شده است.

این گزارش حاکی از آن است که عمده‌ترین کالاهای صادراتی به قطر طی مدت مذکور محصولات از آهن یا فولاد غیرممزوج تخت فقط گرم نورد شده، سایر حیوانات زنده از نوع گوسفند، سیمان‌های پودر نشده موسوم به کلینکر، محصولات از آهن یا فولاد غیرممزوج تخت فقط سرد نورد شده، سایر کف‌پوش‌ها به جز گبه از پشم یا موی نرم (کرک) حیوان، پسته تازه یا خشک، مغز پسته، زعفران بوده است.

عربستان سعودی ضرب‌الاجل ۲۴ ساعته برای قطر اعلام کرده که بر اساس آن، این کشور باید در این مدت ۱۰ خواسته عربستان را برآورده سازد که یکی از آن‌ها قطع ارتباط با ایران است.

این‌ موضوع در صورت پذیرش قطر می‌تواند بر روابط اقتصادی دو کشور تاثیر مستقیم بگذارد و در عین حال از دیگر سو، با توجه به قطع ارتباط کشورهای منطقه با قطر ممکن است ارتباط اقتصادی ایران با قطر افزایش یابد.

۱۳۹۶/۳/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: