نسخه چاپی

عامل قتل 6نفر از بستگان بدلیل مجنون بودن از قصاص گریخت

به گزارش نما - ایران نوشت:مرد دوزنه که درجنایتی هولناک، چند نفر از اعضای خانواده‌اش و عده‌ای ازساکنان یک مجتمع مسکونی را دریکی ازمحله‌های حاشیه تهران به رگبار گلوله بسته و 18 زن و مرد و کودک را به خاک و خون کشیده بود، طبق تصمیم قضات شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران از قصاص گریخت.

بدین‌ترتیب او باید تا زمان رفع حالات جنون حادش، تحت مراقبت‌های خاصی در زندان نگهداری شود.

در این جنایت تکان‌دهنده که شامگاه یکم شهریور سال 88 دراطراف تهران رخ داد، مرد 67 ساله‌، با دردست داشتن سلاح خودکار وارد ساختمان پنج طبقه‌اش شد.او ابتدا یکی از همسران خود و دخترش را به رگبار گلوله بست و سپس به سمت همسایه‌ها هجوم برد که در این واقعه مرگبار 6 زن و مرد کشته و 12 نفر هم زخمی شدند.

او سپس به پشت‌بام خانه دوید و دیوانه‌وار به طرف همسایه‌ها و مردمی که در خیابان جمع شده بودند، شلیک کرد تا اینکه مأموران پلیس در جریان کشتار هولناک و جنون‌آمیز مرد خشن قرار گرفتند و تیم‌های عملیاتی بسرعت ساختمان پنج طبقه را محاصره کردند وسرانجام او تسلیم شد.

عامل جنایت‌ها پس ازمحاکمه به شش بار قصاص محکوم شد اما حکم با تصمیم قضات دیوان‌عالی کشورنقض شد و رسیدگی به پرونده این‌بار در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی اصغرعبداللهی و مستشاران دادگاه- کیخواه و حسینی- آغازشد. در این دادگاه قضات پس ازتحقیقات تخصصی، تصمیم گرفتند قاتل را که به هیچ عنوان راضی به اعزام به پزشکی قانونی نبود به کمیسیون هیأت سه نفره معرفی کنند تا کارشناسان درباره سلامت روانی او تصمیم‌گیری کنند. بالاخره هم او انتقال یافت و پس از بررسی‌های لازم، گزارش کمیسیون پزشکی قانونی صادر شد.

در این گزارش آمده است: «متهم به قتل از نوعی اختلال شدید روانی رنج می‌برد و او به علائم روانپریشی و خلقی از نوع دوقطبی مبتلا است. شواهد نشان می‌دهد او در زمان ارتکاب قتل‌ها نیز تحت تأثیر این موقعیت روانی قرار داشته است که با توجه به خطرناک بودن این اختلال و احتمال بروز رفتار‌های خشونت‌آمیزمشابه ضروری است متهم در یک مکان مناسب و با رعایت اقدامات تأمینی و حفاظتی تحت درمان روانپزشکی قرار گیرد و تا زمان رفع حالت خطرناک، با تأیید سازمان پزشکی قانونی نگهداری و حفاظت شود. ضمن اینکه در شرایط فعلی نگهداری از او در زندان امکانپذیر است.»صبح دیروز قضات دادگاه پس از مشورت با یکدیگر، متهم را از قصاص تبرئه وبه پرداخت دیه قربانیان محکوم کردند همچنین به دستور دادگاه این مرد تا رفع شرایط حاد جنون باید در زندان تحت مراقبت‌های خاص قرار گیرد.

قاضی عبداللهی دراین باره گفت: خانواده قربانیان می‌توانند با ارائه دادخواست حقوقی، برای دریافت دیه اقدام کنند.

۱۳۹۶/۳/۲۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...