نسخه چاپی

مایلی‌كهن: ساكت یك هزارم اسدی هم توانایی ندارد

بانك ورزش نوشت: سرمربی سابق تیم ملی كشورمان به انتقادهای تندی از سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال پرداخت.

به گزارش نما, محمد مایلی‌کهن در برنامه چهارسوی لیگ که محمدرضا ساکت را به عنوان میهمان داشت، روی خط آمد و گفت: آقای ساکت واقعیت‌ها را نمی‌گوید و در خصوص برکناری اسدی فدراسیون فوتبال علاقه زیادی به پنهان کردن واقعیت‌ها را دارد. به نظر من قابلیت‌ها مشخص هست و علیرضا اسدی که از دبیرکلی فدراسیون برکنار شده قابلیت‌ها و تحصیلاتش مشخص بوده و ساکت از این نظر قابل قیاس با او نیست. ما کسی که کاپیتان تیم ملی بوده و 3-4 سال در فدراسیون فوتبال از ریزترین مسائل تا مسائل کلان در اختیارش بوده را کنار گذاشتیم و ساکت که صفرکیلومتر است را دبیرکل کرده‌ایم.

وی گفت: ساکت که اکنون دبیرکل فدراسیون فوتبال شده برای تجربه یک متن انگلیسی باید 4-5 مترجم کنار خود داشته باشد و از این نظر می‌گویم که او ناتوان است و ما چه دلیلی داشت که اسدی را کنار بگذاریم.

سرمربی سابق تیم ملی کشورمان در واکنش به سوال مجری برنامه مبنی بر این که محمدرضا ساکت سال‌ها در فوتبال مدیریت کرده و چرا اینگونه از او انتقاد می‌کند؟ گفت: آقای ساکت سابقه مدیریت فوتبالی و دانشگاه و تخصصی دارد اما ما هیچ کدام‌مان این سوابق را نداریم! این که می‌گویید او مدیریت فوتبالی داشته حتی مدیریتش در باشگاه هم با لابی‌ و رانت بوده و باید سوابق او را بررسی کنیم. فحوای کلام آقای ساکت این بود که ما 10-15 روز آینده مسابقات مهمی از جمله مسابقات تیم امید، فوتسال، فوتبال ساحلی و غیر را در پیش رو داریم و من تعجب می‌کنم چرا در این شرایط مهم و حساسی تصمیم می‌گیریم کسی که سالها در فدراسیون فوتبال بوده و روی تمام کارها اشراف داشته را کنار بگذاریم. آیا روی کارهای فدراسیون فوتبال ساکت اشراف دارد یا اسدی؟ ساکت چگونه رئیس سازمان تیم‌های ملی شد؟ این هم لابی بوده است، من درباره شخصیت او صحبت نمی‌کنم و مشکل شخصی هم با او ندارم، اما به نظرم ساکت یک هزارم اسدی هم توانایی و اشراف روی کار ندارد. این تصمیم باعث می‌شود مشکلات ما بیشتر شود و فدراسیون فوتبال دچار مشکلات زیادی خواهد شد.

مایلی‌کهن پس از این که با واکنش ساکت در این زمینه روبرو شد که حضورش در فدراسیون فوتبال رانت و لابی نبوده، گفت: حضور ساکت در فوتبال صد در صد لابی بوده ما که گوشت و پوست و استخوان‌مان از ورزش است باید بیرون باشیم و ساکت به دبیرکلی فدراسیون فوتبال برسد او حتی می‌گوید از ماجرای برکناری اسدی هم خبر ندارد، که این هم جالب است حتماً به او یک دفعه گفته‌اند که «بیا و دبیرکل بشو»، دلیل این تصمیمات قحط‌ الرجال بودن فوتبال ما است. باز هم می‌گویم از فحوای کلام ساکت که می‌گوید 10-15 روز دیگر مسابقات مهمی پیش رو داریم این تصمیم اشتباه بود و چرا او باید دبیرکل شود و یکی مثل اسدی را که روی مسائل اشراف داشت برکنار کنیم. مسئولان فدراسیون صادقانه بگویند که کی‌روش نتوانست در تیم ملی با اسدی کار کند.

۱۳۹۶/۴/۱۸

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: