نسخه چاپی

لاوروف: افزایش بودجه برنامه موشكی حق ایران است

وزیر خارجه روسیه در كنفرانس خبری مشترك با همتای خود از بولیوی تأكید كرد افزایش بودجه موشكی حق ایران است و منعی برای توسعه برنامه موشكی ایران وجود ندارد.

به گزارش نما به نقل از تسنیم، «سرگئی لاوروف»، در کنفرانس خبری مشترک خود با همتای خود از بولیوی بار دیگر تأکید کرده که طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، منعی برای توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران وجود ندارد.

وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی درباره تصویب کلیات طرحی در پارلمان ایران برای افزایش بودجه برنامه موشکی گفت: «بودجه برنامه موشکی، مسئله‌ای است که به تصمیم آنها مربوط می‌شود. ایران، از داشتن این برنامه منع نشده است. در قطعنامه شورای امنیت هیچ منع قانونی درباره این موضوع وجود ندارد.»

لاوروف در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران، آن را «غیرقابل قبول» و بر خلاف روح توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 توصیف کرد و درباره برنامه‌های آمریکا برای بر هم زدن این توافق هشدار داد.

وی گفت: «تحریم‌های یکجانبه، چنانچه برای متمایل کردن یک موازنه به سمت طرفی دیگر طراحی شوند، اساساً غیرقابل قبول هستند، چرا که آنها چنین موازنه‌ای را بر هم می‌زنند. نباید به چنین اقدامات تحریک‌آمیزی متوسل شد، زیرا آنها نه در راستای منافع ملی کشورها هستند و نه در راستای منافع منطقه‌ای که ما مایل به ضمانت ایجاد وضعیت عاری از سلاح هسته‌ای در آن هستند.»

۱۳۹۶/۵/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...