نسخه چاپی

سرنوشت متفاوت دو برادر كه جوانی را كشتند

به گزارش نما - ایران نوشت:دو برادر که در جریان درگیری بــر سر موتورسیکلت، دوست‌شان را به قتل رسانده بودند با سرنوشت‌های عجیبی روبه‌روشدند.

یکی از آنها قبل از محاکمه، هنگامی که در زندان رجایی شهربسر می برد بر اثر بیماری درگذشت و دیگری که به مرگ محکوم شده بود در حالی که یک قدم با چوبه دار فاصله داشت با جلب رضایت اولیای دم و پرداخت 300 میلیون تومان از قصاص نجات یافت. وی سرانجام صبح دیروز از زندان به شعبه یازدهم دادگاه کیفری استان تهران انتقال یافت و در دادگاهی به ریاست قاضی متین راسخ و با حضور قاضی رحمانی-مستشار- از جنبه عمومی جرم محاکمه شد. در آغاز جلسه نماینده دادستان متن کیفرخواست را خواند و فریبرز 28 ساله را به اتهام مشارکت در قتل جوانی به نام اصغر مجرم دانست و خواستار مجازات قانونی‌اش با توجه به بخشش اولیای دم شد.

سپس مادر جوان مقتول در جایگاه قرار گرفت و گفت: «با اینکه داغ مرگ پسرم فراموش شدنی نیست و هرگز نمی‌توانم آن را از یاد ببرم اما به خاطر جوانی متهم و به خاطر آرامش روح پسرم او را می‌بخشم.آنگاه متهم در جایگاه قرار گرفت و در حالی که اشک از چشمانش جاری بود ضمن طلب عفو و بخشش گفت: من ناخواسته مرتکب قتل شده‌ام و هرگز قصد کشتن اصغر را که از دوستان خوبم بود نداشتم. اگر آن روزیک لحظه عصبانی نمی‌شدم و از شدت خشم تصمیم نمی‌گرفتم بی‌شک این اتفاق نمی‌افتاد. من قربانی خشونتی شدم که بلای جانم شد.
وی درباره شرح واقعه‌ای که دوسال قبل اتفاق افتاده بود به قضات دادگاه گفت: چند روزی بود که من موتورسیکلت اصغر را قرض گرفته بودم اما روز حادثه برسر پس دادن موتور دعوایمان شد. برادرم که در کنارم بود در این درگیری شرکت کرد و ناخواسته باعث مرگ اصغر شدیم. برادرم تاوان این قتل را داد چراکه قبل از محاکمه در اثر بیماری عفونی شدید فوت کرد. من هم طی 2 سالی که در زندان بوده‌ام تمام روزها و شب‌هایم با کابوس همراه بوده است. من اشتباه بزرگی مرتکب شدم و اینکه اولیای دم مرا بخشیده‌اند بسیار سپاسگزارم و قول شرف می‌دهم تا پایان عمر سالم زندگی کنم.»
پس از اظهارات متهم، قضات وارد شور شدند و بزودی حکمشان را صادر خواهند کرد.

۱۳۹۶/۶/۱۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: