نسخه چاپی

رایگان شدن مترو برای ترغیب شدن اصفهانی‌ها!

به گزارش نما - ایسنا نوشت: مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: در صورت تصویب رایگان شدن بلیت مترو برای دو هفته نخست مهرماه توسط شورای شهر ترافیک شهر اصفهان روان‌تر شده و شهروندان به استفاده از مترو ترغیب و تشویق می‌شوند.

علیرضا فاتحی امروز شنبه در جلسه علنی شورای شهر اصفهان، با اشاره به اینکه تا پایان شهریور امسال روزانه 6 هزار مسافر با مترو در اصفهان جابه جا شده‌اند، گفت: بهای بلیت برای جابه‌جایی هر مسافر 500 تومان بوده است.

وی ادامه داد: از روز گذشته با افزایش زمان فعالیت متروی اصفهان از ساعت 6:30 تا 19:30 شمار مسافران آن به 10 هزار و 250 نفر رسید. هدف از افزایش ساعات کاری مترو آشنایی بیشتر شهروندان برای برنامه‌ریزی بهتر جهت استفاده از آن بود تا فرزندان آن‌ها بتوانند با سیستم زمانی مشخص به مدارس بروند.

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان و حومه گفت: امیدواریم با افزایش ساعات کاری متروی اصفهان، ترافیک مسیر شمال به جنوب اصفهان روان‌تر شود. در صورت تصویب رایگان شدن بلیت مترو برای دو هفته نخست مهرماه توسط شورای شهر ترافیک شهر اصفهان روان‌تر شده و شهروندان به استفاده از مترو ترغیب و تشویق می‌شوند.

فاتحی با اشاره به اینکه خط یک متروی اصفهان از ایستگاه قدس واقع در عاشق آباد خیابان امام خمینی(ره) تا میدان آزادی در حرکت است، گفت: عملیات اجرایی خط دوم متروی اصفهان آغاز شده و احداث دو ایستگاه آن در مناقصه به پیمان کاران واگذار شده است.

در ادامه این جلسه عباسعلی جوادی به عنوان موافق طرح رایگان شده بلیط متروی اصفهان در دو هفته نخست مهرماه گفت: به دلیل شلوغی و ترافیک خیابان های شهر در این بازه زمانی این طرح بسیار خوب است و ضرری هم متوجه شهرداری نخواهد شد.

در نهایت به مناسبت آغاز سال تحصیلی و تشویق و ترغیب شهروندان برای استفاده از مترو، لایحه دوفوریتی در خصوص رایگان شدن 15 روزه بلیت متروی اصفهان با 9 رأی موافق و 2 رأی مخالف به تصویب شورای اسلامی شهر اصفهان رسید.

۱۳۹۶/۷/۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: