نسخه چاپی

ابهام درباره نوزادی كه ۳۰ سال پیش دفن شد/ پدر نوزاد: به من گفته‌اند فرزندت نمرده، نزد كسی دیگر است

به گزارش نما - شرق نوشت: مردی به دادسرای جنایی تهران مراجعه کرد و گفت: ٢٩ تیرماه سال ٦٦ همسرم در بیمارستانی در شرق تهران زایمان کرد و فرزندمان که یک پسر بود به دنیا آمد. پزشکان بعد از معاینه اعلام کردند همسر و فرزندم هر دو سالم هستند و حالشان خوب است. یک روز بعد با تلفن خانه تماس گرفتند و به من گفتند فرزندت فوت کرده ‌است. زمانی که به بیمارستان رفتم به من گفتند بچه به خاطر مشکلاتی که برایش به وجود آمده است جانش را از دست داده و پرستاران هم نیمه‌شب متوجه بدحالی او شدند و دیگر نتوانستند کاری بکنند.

وی افزود: براساس گفته بیمارستان پسرم ١٦ ساعت بعد از به‌دنیاآمدن جانش را از دست داده ‌بود. من مراحل قانونی را طی کردم و بعد بچه را دفن کردم. در آن زمان به دلیل اینکه وضعیت روحی خانواده‌ام خیلی به هم ریخته بود به فکرم نرسید که موضوع را به صورت قانونی هم پیگیری کنم و به گفته مسئولان بیمارستان اعتماد کردم تا اینکه مدتی بعد چند نفر از کسانی که در همان بیمارستان بچه‌دار شده‌ بودند، گفتند به آنها گفته شده ‌است فرزندانشان مرده‌اند اما بعد از مدتی متوجه شدند بچه زنده‌ است.


این مرد گفت: بااین‌حال من چندان به این موضوع توجه نکرده و باور نکردم تا اینکه مدتی قبل مردی مقابل در خانه آمد و به من گفت که فرزندم زنده‌ است. او گفت: پسرت که در بیمارستان ... در تهرانپارس بود زنده ‌است و او را به کسی دیگر داده‌اند. من نتوانستم آن مرد را ببینم ولی از وقتی که موضوع را به من اطلاع داد زندگی‌ام به هم ریخته‌ است و فکر می‌کنم بچه‌ام زنده‌ است و باید این موضوع را پیگیری کنم.

با توجه به گفته‌های این مرد بود که دستور بررسی از سوی بازپرس مدیرروستا صادر شد. گفته‌های این مرد درباره دفن نوزادش مورد بررسی قرار گرفت و بهشت‌زهرا(س) تأیید کرد در تاریخی که این مرد مدعی است نوزادی را دفن کرده‌اند و نوزاد هم با توجه به اسم پدر و مادرش مورد ادعای مرد شاکی است اما آنچه پرونده را با پیچیدگی مواجه کرد این بود که پزشکی قانونی براساس پرونده‌ای که در اختیار بهشت زهرا بود علت مرگ نوزاد را مرگ رحمی عنوان کرده‌ بود. یعنی نوزاد در رحم مادرش و قبل از به‌دنیاآمدن جانش را از دست داده ‌بود. این در حالی بود که براساس مدارک مرد شاکی، فرزند او بعد از به‌دنیاآمدن سالم بوده و پزشکان نیز تا ١٦ ساعت بعد از تولد زنده‌بودن او را تأیید کرده ‌بودند. با توجه به این یافته‌ها بود که بازپرس مدیرروستا دستور داد تحقیقات بیشتری دراین‌باره انجام شود و علاوه بر اینکه مسئولان بیمارستانی که نوزاد مرد شاکی در آن به دنیا آمده مورد پرسش قرار بگیرند، بررسی‌های علمی دیگر در مورد وضعیت بیمارستان و نوزادان در آن بیمارستان انجام شود.

تحقیقات پلیس دراین‌باره ادامه دارد.

۱۳۹۶/۷/۱۲

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...