نسخه چاپی

آغاز مذاكرات برای حل بحران سوریه

به گزارش نما - خبرگزاری صدا و سیما نوشت: هفتمین دور مذاکرات آستانه درباره سوریه امروز آغاز می شود.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک؛ هفتمین دور از مذاکرات آستانه روز دوشنبه با هدف دستیابی به موافقتنامه هایی بین طرف های مذاکره کننده درباره مسائلی که در شش نشست قبلی نهایی نشده است، آغاز شد. این موضوعات شامل آزادی افراد بازداشت شده و مسائل بشردوستانه است.

در مذاکرات آستانه سه کشور ضامن آتش بس یعنی روسیه ، ترکیه و ایران به همراه طرف های سوری (دولت سوریه و تروریست ها)، هیئتی از سازمان ملل متحد و دو کشور ناظر یعنی اردن و آمریکا حضور دارند.

الکساندر لاورنتیف فرستاده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در امور سوریه سرپرستی هیئت روسی را در این مذاکرات برعهده دارد. سرگئی ورشینین Sergey Vershinin معاون امور خاورمیانه وزارت امور خارجه روسیه و استانیسلاو گاژیماگومدوف Stanislav Gadzhimagomedov معاون وزارت امور خارجه روسیه در امور شمال آفریقا نیز در مذاکرات آستانه حضور دارند.
حسین جابری انصاری معاون عربی آفریقایی وزیر امور خارجه ایران سرپرست هیئت ایرانی را در مذاکرات آستانه در اختیار دارد. سدات اونال Sedat Onal معاون وزارت امور خارجه ترکیه نیز سرپرستی هیئت ترکیه ای را برعهده دارد.

هیئت دولت سوریه در مذاکرات آستانه تحت سرپرستی بشار جعفری سفیر این کشور در سازمان ملل متحد قرار دارد. میلوس اشتروگار Milos Strugar نیز سرپرستی هیئت کارشناسان سازمان ملل متحد را برعهده دارد. استفان دی میستورا فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه در « آستانه 7 » حضور ندارد.

اردن و آمریکا نیز نقش ناظر را در این مذاکرات ایفا می کنند. دیوید ساترفیلد دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک به نمایندگی از کشورش در این مذاکرات حضور خواهد داشت. ساترفیلد در نشست «آستانه 6» نیز که ماه سپتامبر برگزار شد حضور داشت.

۱۳۹۶/۸/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: