نسخه چاپی

نقوی حسینی: نطق صادقی و كواكبیان در شأن مجلس نبود

نماینده مردم ورامین در مجلس گفت: مصباحی‌مقدم و كاظم جلالی به نام اصولگرایی معتدل در ستاد روحانی كار كرند.

به گزارش نما، سیدحسن نقوی حسینی نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یک شنبه 26 آذر پارلمان در تذکری به ماده 79 آیین نامه داخلی مجلس استناد کرد و گفت: طبق ماده 79 نمایندگان 5 دقیقه می‌توانند نطق کنند و در ماده 89 آیین‌نامه داخلی نیز گفته شده که اگر نماینده‌ای از موضوع مذاکره خارج شد، رئیس مجلس دوبار باید به او تذکر و سپس اخطار دهد، در این ماده از آیین نامه جایی گفته نشده که میکروفن نماینده خاموش شود.

وی، خطاب به علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت گفت: شما در هیئت رئیسه قسم خورده‌اید که به آیین نامه عمل کنید، وقتی میکروفن بنده باز شد، می‌توانستم طبق ماده 79 تذکر دهم و باید به توضیحات بنده توجه می‌شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس با اشاره به نطق محمود صادقی و مصطفی کواکبیان نمایندگان اصلاح طلب تهران در مجلس گفت: در این نطق‌ها مطالبی بیان شد که در شأن نمایندگان و جایگاه مجلس نبود و شأن مجلس را در محضر مردم تنزل می‌دهد.

نقوی حسینی با اشاره به نطق محمود صادقی که گفته بود مجلس عصاره شورای نگهبان است اظهار داشت: اینکه گفته می‌شود مجلس عصاره شورای نگهبان است، توهین به مجلس، شورای نگهبان و ملت است.

وی با اشاره به نطق کواکبیان که گفته بود یک اصولگرا نامش در حامیان روحانی نیست، افزود: بنده اصولگرا هستم و به آقای روحانی رأی ندادم و رأی هم نخواهم داد. خواهش می‌کنم حرفی که می‌زنیم براساس منطق باشد.

نماینده مردم ورامین در مجلس تصریح کرد: آقایان مصباحی مقدم و کاظم جلالی به نام اصولگرایی معتدل برای آقای روحانی در انتخابات ستاد زده‌اند و از آقای روحانی حمایت کردند، اینها اگر اصولگرا هستند، بگویند.

نقوی حسینی در بخش دیگری از تذکرش به مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری اشاره کرد و گفت: 180 نماینده مجلس از رئیس جمهور پیرامون تعیین تکلیف وضعیت سپرده گذاران موسسات اعتباری سوال کرده اند؛ میلیون ها نفر گرفتار مشکلات موسسات اعتباری هستند.

وی اضافه کرد: آقای رئیس جمهور باید پاسخگوی مشکلات موسسات اعتباری باشد، در موسسه افضل طوس از اصل پول سپرده‌گذاران برداشت کرده اند.

علی مطهری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر نقوی حسینی، گفت: بنده باید وقت مجلس را در نظر بگیرم، اگر شما هنگام تذکر می‌گفتید که درباره نطق آقای کواکبیان می‌خواهید صحبت کنید، طور دیگری تصمیم گیری می‌کردیم.

وی افزود: نمی‌شود حرفهای تکراری بزنید و وقت مجلس را بگیرید.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۹/۲۶

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...