نسخه چاپی

تحریف روایت «لشكر خوبان» از عملیات كربلای ۴

مهدی‌قلی رضایی، راوی كتاب «لشكر خوبان» با انتشار یادداشت كوتاهی به مطالب ضد و نقیض منتشر شده طی روزهای اخیر درباره عملیات كربلای ۴ و شهادت غواصان پاسخ داد.

به گزارش نما، در روزهای اخیر همزمان با سالروز عملیات کربلای 4 و زنده شدن یاد غواصان شهید، مطالب مختلفی در فضای مجازی راجع به این موضوع منتشر شد. از جمله این مطالب، متنی بود که گفته می‌شد به نقل از کتاب «لشکر خوبان»، به روایت مهدی‌قلی رضایی منتشر شده است. در این مطلب، اینطور عنوان شده بود که مسئولان نظامی کشور با وجود اینکه از لو رفتن عملیات اطلاع داشتند، بر حضور رزمندگان اسلام از جمله غواصان در عملیات اصرار ورزیدند.

پاسخ راوی «لشکر خوبان» به مطالب ضد و نقیض

مهدی‌قلی رضایی در متنی کوتاه به تحریف این بخش از کتاب پاسخ داده وضمن بیان اینکه این مطالب قرین به صحت نیست و انتشار آن تبعاتی دارد، خطاب به منتشرکنندگان این مطالب نوشت: خیلی خوب می‌شد شماره صفحه سند مورد ادعا را می‌آوردید. شماره صفحه مورد ادعا از کتاب «لشکر خوبان» صفحه‌های 478 و479 می‌باشد و عین مطلب آمده به صورت زیر هست که کلا با مطلب شما متفاوت می باشد و نمی دانم چگونه واز کجای کتاب برداشت کردید.

عین مطلب از کتاب «لشکر خوبان»:

... به قرارگاه تاکتیکی فرماندهی رسیدم. رفتم داخل سنگر. برادر امین کنار بی‌سیم‌های زیادی نشسته بود. جویای وضع بچه‌ها شد گفتم"بچه‌ها را آماده کردیم ... آماده حرکتن "
_خدا به همراهتان
-برادر امین ...
این را که گفتم، امین آقا فهمید که بدون سؤال آنجا نیامده‌ام.
-با توجه به وضعیت، اگه وقتی وارد آب شدیم درگیری شروع شد، چی کار کنیم؟
-بیایید بیرون ...ادامه ندید.
-اگه وسط آب رها بودیم و درگیری شروع شد، چی؟
-آن وقت خودتونو به نزدیکترین ساحل برسونید. اگه به ام الرصاص نزدیک بودید برید اونجا. و اگه به بوارین نزدیک بودید، برید اونجا. و اگه نزدیک خط خودمان بودید، سریع برگردید.

متن تحریف شده

در روزهای گذشته مطلب فوق به نقل از «لشکر خوبان» اینطور تحریف شده بود:

داخل سنگر شدم، امین آقا( سردار شریعتی) پای بیسیم دوزانو نشسته بود، پرسیدم کی به آب بزنیم؟گفت: حتی ساعت عملیات هم لو رفته، ولی آقا محسن(رضایی) قبول نمی‌کند که عملیات لغو شود، تو به غواص‌ها بگو بمحض شلیک از طرف دشمن، برگردند.

«لشکر خوبان‌»، خاطرات سردار مهدیقلی رضایی
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۰/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...