نسخه چاپی

تأثیر آزاد سازی قیمت هواپیما بر دهك‌های پایین جامعه

قائم مقام رییس سازمان هواپیمایی كشوری با بیان این‌كه آزادسازی بلیت هواپیما باعث نفوذ صنعت حمل‌ونقل در دهك‌های پایین جامعه شد، گفت: طی ۴ سال اخیر حمل‌ونقل هوایی رشد پایدار ۱۰ درصدی داشته است.

به گزارش نما، آرش خدایی با اشاره به این‌که آزادسازی نرخ بلیت در بخش حمل و نقل هوایی باعث ایجاد عدالت شده است، اظهار کرد: ترکیب تنوعی قیمت بلیت در بازار باعث تعدد و توزیع سفرها در روزهای گوناگون سال و ماه شد که خود رونق بخش‌های اقتصادی مختلف در مقاصد گوناگون کشور را در تمامی ایام سال به همراه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: با آزادسازی نرخ بلیت، صنعت هوایی در دهک‌های پایین جامعه نفوذ کرد که به معنی توسعه صنعت و در نهایت ارزان‌تر شدن آن خواهد بود.

وی با تأکید براینکه بدون شک تنوع قیمتی در ارائه بلیت هواپیما باعث شد تا دهک‌های غیربرخودار نیز از این فرصت استفاده کرده و از آن بهره‌مند شدند، افزود: خوشبختانه صنعت حمل و نقل هوایی ایران در جهان امروز صنعتی آبرومند بوده و بسیاری از کشورها بهبود و توسعه آن را دیده و به آن اعتماد دارند.

وی از رشد پایدار 10 درصدی حمل و نقل هوایی طی 4 سال گذشته خبر داد و گفت: توانسته‌ایم در زمینه ناوبری هوایی خدمات خوبی در حوزه پروازهای عبوری که همگی دارای ابعاد استراتژیک، امینیت ملی و سیاسی برای کشور بودند، ارائه دهیم.

قائم مقام سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر این‌که ایران در بخش حمل و نقل هوایی بین‌المللی کشوری توانمند، قابل اتکا و قابل اعتماد در شرایط بحرانی است، افزود: این مهم در زمان خدمات‌رسانی ایران در بحران‌های هوایی نظیر سقوط هواپیمای مالزیایی در اوکراین، بحران سوریه و عراق و همچنین اتفاقات به وجود آمده در قطر برهمگان ثابت شد.
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۳

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...