نسخه چاپی

خط و نشان نظامی حزب‌الله برای تل‌آویو

حزب الله درباره ادامه ساخت دیوار حائل در مرز با لبنان به اسرائیل هشدار داد.

به گزارش نما، برخی منابع مدعی شدند «حزب‌الله لبنان» به رژیم صهیونیستی هشدار داد، در صورتی که به ساخت دیوار حائل در مرز با لبنان ادامه دهد، نیروهای این رژیم را هدف قرار می‌دهد.

کانال دو تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرد حزب‌الله روزهای اخیر از طریق نیروهای «یونیفل» (نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در مرز لبنان) پیامی به رژیم صهیونیستی داده و این رژیم را تهدید کرده اگر از ایجاد «دیوار حائل» در طول مرزهای با لبنان دست برندارد به سمت نیروهای اسرائیلی شلیک خواهد کرد.

وبگاه «آی24» اسرائیل به نقل از کانال دو نوشت که نیروهای یونیفل از بیم به وجود آمدن تنش‌های امنیتی، اقدام به فرستادن پیام‌هایی برای سفرای انگلیس و آمریکا کرده‌اند تا این پیام‌ها به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی منتقل شود.

علی‌رغم تهدیدات بین‌المللی، مقامات اسرائیلی به تهدیدات حزب‌الله توجهی نکرده‌اند؛ موسسات امنیتی اسرائیلی هم در پیام تهدیدی گفته‌اند، اسرائیل در مناطقی که بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل تحت اختیار خودش است، فعال است (در حال ساخت دیوار است) به همین دلیل هیچ دلیلی برای توقف ساخت این دیوار وجود ندارد. حزب الله در صورت تلاش برای متشنج کردن منطقه، بهای سنگینی خواهد پرداخت و پاسخ اسرائیل «سخت و دردآور» خواهد بود.

در ادامه گزارش این رسانه اسرائیلی آمده است: منابع حکومتی اسرائیل معتقدند قضیه مربوط به کارخانه موشکی ایران (که بارها تکذیب شده است) نیست بلکه پای دلایل اقتصادی در کار است زیرا این دیوار جلوی پیشرفت اقتصادی حزب‌الله به دلیل وجود چاه گاز در منطقه را می‌گیرد.

دیوار امنیتی جدید رژیم صهیونیستی در مرز با لبنان مشابه مرز مصر، به‌طول 30 کیلومتر و ارتفاع شش متر ساخته خواهد شد. این دیوار 28 میلیون دلار هزینه خواهد داشت.

گرچه رژیم صهیونیستی می‌گوید این دیوار را در مناطق تحت تسلط خودش می‌سازد اما نقشه‌ها نشان می‌دهد که مناطق مورد مناقشه در «الناقوره، علما الشعب و "العدیسه" مشمول احداث دیوار می‌شود.
منبع: فارس

۱۳۹۶/۱۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: