نسخه چاپی

تاكید سرلشكر باقری بر ابعاد مختلف غافلگیری

رئیس ستادكل نیروهای مسلح غافلگیری را یكی از مسائل مهمی برشمرد كه نیروهای مسلح در صحنه نبرد با آن مواجه هستند و خاطرنشان كرد: باید با تعمیق پژوهش‌ها با ابعاد مختلف غافلگیری مقابله كرد.

به گزارش نما، رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: باید با تعمیق پژوهش‌ها با ابعاد مختلف غافلگیری مقابله کرد.

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح صبح امروز(سه شنبه 17 بهمن) در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر نیروهای مسلح، در سخنانی گفت: رهبر انقلاب در طول مدت رهبری خود همواره بر افزایش قدرت علمی به عنوان یکی از موضوعات اصلی کشور تاکید داشته‌اند.

‎وی افزود: هرچه از زمان انقلاب اسلامی می‌گذرد، اهمیت حوزه دانش و پژوهش به دلیل سخت‌تر و پیچیده‌تر شدن حوزه ماموریت نیروهای مسلح بیشتر مشخص می‌شود و دشمن هم در حوزه‌های متنوع هرچه به ذهن طراحانش می‌رسد علیه انقلاب و نظام طراحی می‌کند که این طراحی‌ها قابل قیاس از حیث کیفیت و کمیت با تهدیدات گذشته نیست.
‎سرلشکر باقری با بیان اینکه امروز جامعه بشری با مسائلی به مراتب پیچیده تر از گذشته مواجه است، تصریح کرد: برای مثال با به وجود آمدن فضای مجازی دوره‌ای نوین از تمدن بشری در حال رقم خوردن است که اگر در نیروهای مسلح پیدایش باروت را یک تحول در نحوه نبرد تلقی می‌کنیم، امروز هم فراگیر شدن فضای مجازی دوره جدیدی از تمدن بشری در حوزه‌های متفاوت را پدید آورده است.

‎رئیس ستادکل نیروهای مسلح ادامه داد: در چنین شرایطی که با دنیای ناشناخته و توطئه‌های فریبنده دشمن مواجه‌ایم صرفا با تکیه بر قدرت علم و دانش می‌توان با این دسیسه‌ها مقابله و به وظیفه خود به درستی عمل کرد. دستیابی به این فناوری می‌بایست از طریق همین پژوهش‌ها انجام شود و امروز باید این پژوهش‌ها در راستای شناخت شرایط امروز و مهمتر از آن شرایطی که در آینده پیش می‌آید باشد.

‎وی غافلگیری را یکی از مسائل مهمی برشمرد که نیروهای مسلح در صحنه نبرد با آن مواجه هستند و خاطرنشان کرد: باید با تعمیق پژوهش‌ها با ابعاد مختلف غافلگیری مقابله کرد. اگر نیروی مسلحی نتواند آینده را به خوبی درک کرده و متوجه تحولات آتی نشود برای پاسخگویی به تهدیدات عقب خواهد ماند و این غافلگیری برای او شکننده خواهد بود.

این خبر در حال تکمیل است...
منبع: تسنیم

۱۳۹۶/۱۱/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: