نسخه چاپی

نقطه ضعف برانكو در مقابل استقلال

كی از ایرادهایی كه می‌شود به برانكو گرفت، تركیب و سیستم مشخص او است.

به گزارش نما، پیش از دربی تهران شرایط ویژه‌ای دارد. پرسپولیس در صورت پیروزی در شهرآورد قهرمانی خود را در لیگ برتر مسجل خواهد کرد. شاید این شرایط، بهترین شرایط پرسپولیس پیش از دربی در تمام سال‌های گذشته است از این رو هواداران این تیم امید زیادی دارند تا به راحتی استقلال را شکست بدهند.

در این بین نقش برانکو بسیار پررنگ بوده، مربی که از زمان حضورش در پرسپولیس تحولی عظیم ایجاد کرده و پرسپولیس را به بهترین تیم ایران و یکی از بهترین‌ تیم‌های آسیا تبدیل کرده است. مسلما جدال تفکرات برانکو و شفر می‌تواند دربی جذابی را رقم بزند.

در این گزارش قصد داریم نکات مثبت و منفی حضور برانکو روی نیمکت پرسپولیس پیش از دربی 86 تهران را بررسی کنیم که این موارد را در زیر می‌خوانید:

ایجاد خط دفاعی مستحکم

مسئله‌ای که برانکو در این چند سال گذشته در پرسپولیس درست کرده، خط دفاعی مستحکم در این تیم است. غیر از مدافعان و دروازه‌بان‌های خوبی که پرسپولیس دارد، دفاع تیمی سرخپوشان هم حداقل در سطح لیگ ایران خوب است. حضور این خط دفاعی مستحکم حاصل تلاش برانکو در چند سال گذشته است. مسلما قمست اعظم موفقیت‌های پرسپولیس در این چند سال به این خط دفاع برمی‌گردد.

تزریق روحیه پیروز شدن

تا پیش از آمدن برانکو در پرسپولیس، یک مسئله هواداران این تیم را بسیار آزار می‌داد و آنهم عادت کردن این تیم به نتیجه نگرفتن بود. شرایط حتی طوری شده بود که پرسپولیس به قعرنشینی هم عادت کرده بود. با آمدن برانکو به پرسپولیس روحیه پیروز شدن و قهرمان شدن در بازیکنان این تیم زنده شد. حتی این روحیه به هواداران پرسپولیس هم تزریق شده است. اخلاق خاص برانکو و علاقه شدید او به موفقیت باعث شد تا روحیه پیروز شدن کاملا در پرسپولیسی‌ها رشد کند و امروز به بزرگترین خصوصیت آنها تبدیل شود.

دوندگی بالا و قدرت بدنی شگفت‌انگیز

تیمِ برانکو کنار تمام خصوصیت‌های خوب فنی، یک ویژگی دیگر هم دارد، قدرت بدنی بالا! برانکو آنقدر روی قدرت بدنی بالای بازیکنان تاکید دارد که خیلی‌ها معتقد هستند قسمت بزرگی از دلایل موفقیت این تیم در بدنسازی آنها خلاصه شده است. حضور یک بدنساز جوان، جدی و کار بلد به نام «مارکو» در کادرفنی پرسپولیس باعث شده این تیم در هیچ مسابقه داخلی از نظر بدنی افت نداشته باشد و به قول معروف کم نیاورد. این خصوصیت می‌تواند برگ برنده سرخپوشان در دربی باشد.

انگیزه بازیکنان

در سال منتهی به جام جهانی مسئله مهمی که در پرسپولیس به خوبی دیده می‌شود انگیزه بالای بازیکنان این تیم است. سیاست‌های برانکو در چند سال گذشته باعث شده تا همه بازیکنان این تیم (جز تعدادی معدود) در هر شرایطی انگیزه فراوانی داشته باشند. این انگیزه حتی بین نیمکت‌نشینان مطرح پرسپولیس هم مشهود است، به طوری که بازیکنانی که چند هفته هم بازی نمی‌کنند به محض حضور در زمین انگیزه بالای خود را نشان می‌دهند.

ترکیب مشخص، نقطه ضعف برانکو

یکی از ایرادهایی که می‌شود به برانکو گرفت، ترکیب و سیستم مشخص او است. یعنی اگر یک تیم فنی به خوبی پرسپولیس را آنالیز کند می‌تواند دست برانکو را بخواند. در این سال‌ها به غیر از مواقع استثنایی خیلی کم پیش آمده که برانکو دست به تغییر تاکتیک و حتی تغییر نفراتش تیمش بزند. به نوعی دست برانکو برای همه رو شده! البته قدرت پیش از اندازه پرسپولیس در ایران، کمتر آنها را دچار مشکل کرده اما این ضعف در آسیا بارها یقه پرسپولیس را گرفته است.

۱۳۹۶/۱۲/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...