نسخه چاپی

اظهارنظر شفر درباره شهرآورد پایتخت

سرمربی استقلال در مورد بازی مقابل پرسپولیس اظهار داشت: برای بازی فردا آماده‌ایم و امیدوارم استادیوم پر از تماشاگر شود و هواداران بازی خوبی را ببینند مثل بازی‌های گذشته، ما بهترین هواداران را در آسیا داریم و خوشحالیم كه آنها را در بازی مقابل الهلال، الریان و فولاد خوشحال كردیم.

به گزارش نما، وینفرد شفر درنشست خبری پیش از دربی هشتادوششم پایتخت و بازی مقابل پرسپولیس اظهار داشت: در کنفرانس‌های قبلی که می‌آمدم در ابتدا به همه خبرنگاران دست می‌دادم اما در این کنفرانس به دلیل حضور زیاد خبرنگاران این کار امکان‌پذیر نیست. فردا مقابل پرسپولیس بازی می‌کنیم و همه می‌دانند بازی سختی است. فیلم بازی‌های پرسپولیس را دیده‌ایم و این تیم خیلی بهتر از سال گذشته بازی می‌کند. شنیده بودم شاید پرسپولیس بخواهد بعد از این بازی جشن قهرمانی بگیرد و اگر این اتفاق برای آنها رخ بدهد، من هم به آنها تبریک می‌گویم. الان البته رسانه‌ها در ایران و آسیا بیشتر در مورد استقلال می‌نویسند نه تنها در آسیا بلکه در اروپا هم اینطور است.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: بازی پرسپولیس مقابل السد را دیدم که بازی بسیار خوبی بود. بعضی اوقات برای گرفتن 3 امتیاز تیم‌ها به شانس احتیاج دارند اما فردا برای من یک مسابقه عادی خواهد بود انگار داریم مقابل فولاد یا سایپا بازی می‌کنیم، هرچند می‌دانم این دربی برای مردم، اصحاب رسانه و حتی ایرانیان خارج از کشور بسیار مهم است. مشخص است که می‌خواهیم همه تلاش‌مان را در بازی فردا برای پیروزی به کار ببندیم، می‌دانید که بازی‌های سختی در گذشته داشته‌ایم و ما با همان بازیکنان 6 ماه گذشته داریم بازی می‌کنیم و تنها تیام دو بازی است که به ما اضافه شده است.

شفر درباره لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: بعد از بازی با پرسپولیس 2 بازی سخت مقابل العین به صورت رفت و برگشت داریم و در ادامه هم بازی‌های سخت در لیگ قهرمانان آسیا. در این مدت بازیکنان ما مقداری خسته بودند به خاطر بازی‌هایی که انجام شد و پروازهایی که داشتیم سعی کردیم بیشتر ریکاوری کنیم. در قطر بازی کردیم و بعد به عمان رفتیم و به تهران برگشتیم و من برای این خیلی خوشحال نیستم. بازی‌های ما باید در تهران برگزار شود، من در رسانه‌های آلمان هم در مورد این موضوع صحبت کرده‌ و گفته‌ام که این برای ایران منصفانه نیست.

سرمربی استقلال در مورد بازی مقابل پرسپولیس اظهار داشت: برای بازی فردا آماده‌ایم و امیدوارم استادیوم پر از تماشاگر شود و هواداران بازی خوبی را ببینند مثل بازی‌های گذشته، ما بهترین هواداران را در آسیا داریم و خوشحالیم که آنها را در بازی مقابل الهلال، الریان و فولاد خوشحال کردیم. امیدوارم فردا هم پیروز شویم.

وی درباره اینکه تاکید بر حضور بانوان در ورزشگاه از دید او به چه شکل است؟ گفت: من نمی‌دانم چرا بانوان در ایران این حق را ندارند به ورزشگاه آزادی بیایند، اول باید دلیل این مسئله را بدانم بعد در مورد آن صحبت کنم اما به طور کل می‌گویم که فوتبال برای همه افراد دنیاست و خیلی از آدم‌ها و کشورها را به هم نزدیک کرده است. نمی‌دانم فردا یا در آینده بانوان اجازه حضور در ورزشگاه آزادی را خواهند داشت یا نه و اینکه کشوری هست که به مانند ایران باشد یاید به این نکته تاکید کنم که استقلال سفیر خوبی برای ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود، همینطور وقتی بایرن‌مونیخ موفق به شکست بارسا می‌شود یک سفیر خوب برای آلمان است و همه جا صحبت از فوتبال آلمان می‌شود وقتی ما الهلال را بردیم در آسیا و حتی کشور آلمان از تیم خوبمان صحبت کردند، در واقع عملکرد خوب ما یک پیغام خوب برای فوتبال ایران بود.

وی درباره اینکه شما در بازی رفت شناخت کافی از پرسپولیس نداشتید اما الان شناخت خوبی دارید و چقدر امیدوارید که نتیجه بازی را جبران کنید، گفت: دربی قرار است برگزار شود و همه شما که اینجا حضور دارید برای دربی است، اما این بازی برای من در این فصل یک بازی بسیار بسیار مهم نیست. در این فصل باید کارمان را در لیگ قهرمانان ادامه دهیم، ما یک کار بزرگ در قطر و عمان انجام دادیم اما مشخص است که می‌خواهیم در دربی هم پیروز شویم. در مورد هواداران باید بگویم که ما در عمان 2 هزار هوادار داشتیم و همگی بعد از بازی خوشحال بودیم و اگر در آن بازی در استادیوم خودمان بازی می‌کردیم، 80 هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمد. باز هم می‌گویم مشخص است که می‌خواهیم در دربی پیروز شویم و شخصیت من این است که پیروز شویم. خیلی خوشحالم برای بازیکنانم که در چند روز گذشته بالاترین سطح خودشان را داشته‌اند و با تمام توانایی‌شان بازی کردند.

۱۳۹۶/۱۲/۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: