نسخه چاپی

بارش باران و احتمال تگرگ در ۲۰ استان كشور

امین‌حسین نقشینه كارشناس سازمان هواشناسی اظهار كرد:‌ در سه روز آینده بعدازظهرها انتظار افزایش ابر و رگبار باران برای شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مركزی و دامنه‌های جنوبی البرز مركزی خواهیم داشت.

به گزارش نما، امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد:‌ در سه روز آینده بعدازظهرها انتظار افزایش ابر و رگبار باران برای شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی خواهیم داشت.

وی با بیان این‌که این رگبارها گاهی همراه با رعد و برق و وزش موقتی باد شدید پیش‌بینی می‌شود، افزود:‌ امروز و فردا روی استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، مرکزی، همدان و ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعدازظهر رشد ابر و رگبار باران و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: روی ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، غرب استان اصفهان، شمال و شرق فارس و در استان‌ کرمان بارش پراکنده‌ای روی می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به بارش‌ باران و رعد و برق در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان طی امروز، اظهار کرد:‌ برای شرق و جنوب شرق نیز وزش باد شدید باعث خیزش گرد و خاک می‌شود. برای روز پنجشنبه بارش پراکنده در استان‌های کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز و قم و مناطقی از اصفهان بارش روی می‌دهد.

نقشینه گفت: تهران امروز و فردا افزایش ابر خواهیم داشت و احتمال بارش رگباری را برای دامنه‌های شمالی پایتخت پیش‌بینی شده است.

۱۳۹۷/۳/۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: