نسخه چاپی

ولایتی: آمریكا به زودی مجبور به خروج از شرق فرات می‌شود

مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب با اشاره به پیروزی‌های اخیر در سوریه، گفت: آمریكا به زودی مجبور به خروج از شرق فرات می‌شود.

به گزارش نما، علی‌اکبر ولایتی رئیس هیئت امنا و هیئت موسس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار با عاطف‌ النداف وزیر آموزش عالی سوریه با اشاره به پیروزی‌های اخیر ارتش سوریه در جنوب این کشور، اظهار داشت: لازم می‌دانم پیروزی‌های دولت و ملت سوریه در عرصه‌های مختلف به ویژه پیروزی‌های اخیر در منطقه مهم درعا را به شما تبریک بگویم.

ولایتی گفت:دشمن اصلی ایران و سوریه که آمریکا، اسرائیل و کشورهای مرتجع منطقه هستند، همچنان به دشمنی‌های خود علیه دولت مستقل و ملت سوریه ادامه می‌دهند.

وی افزود: آمریکایی‌ها بدون اینکه مصوبه‌ای از سوی شورای امنیت داشته باشند و یا از سوی دولت قانونی سوریه درخواستی برای کمک دریافت کرده باشند، با استفاده از خوی تجاوزگری خود چندین هزار نیرو در منطقه شرق فرات مستقر کردند که بدون تردید پیروزی اخیر ارتش سوریه در جنوب این کشور را شروعی بر پیروزی‌های آینده شما در شرق فرات و خروج آمریکا از این منطقه خواهد بود.

مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: با اقدامات ارتش سوریه به زودی شر آمریکا از سر ملت سوریه کم خواهد شد.

ولایتی خاطرنشان کرد: ارتش آمریکا اخیرا در جنوب شرقی سوریه علیه نیروهای عراقی و سوری اقدام به بمباران کرده و تعدادی از شهروندان سوری و عراقی را به شهادت رساند که به زودی از سوی مردم عراق و سوریه تقاص این اقدام را دریافت می‌کند.

** قدردانی از موضع ایران نسبت به سوریه

عاطف‌ النداف وزیر آموزش عالی سوریه در دیدار با علی‌اکبر ولایتی مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب با ابراز خرسندی از حضور در ایران، گفت: در آغاز مایلم مراتب درود رهبری و ملت سوریه را به شما و رهبر معظم انقلاب ابلاغ کرده و از مواضع شما در جریان جنگ سوریه با تروریست‌ها قدردانی کنم.

وی با اشاره به دیدارهایی که تاکنون با حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری داشته، گفت: دیدارهایی که با مسئولان وزارت بهداشت و علوم داشتیم دیدارهای مناسبی بود و ان‌شاءالله با کمک شما به سمت پیاده سازی نتایج این مذاکرات در سوریه حرکت کنیم.

۱۳۹۷/۴/۱۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: