نسخه چاپی

روسیه قصد ندارد ورود اتباع اوكراینی را ممنوع كند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه اعلام كرد، مسكو با اقدام دولت اوكراین درباره ممنوعیت ورود مردان روسی به این كشور، مقابله به مثل نخواهد كرد، چرا كه عواقب چنین اقدامی بسار گسترده و در سطح ملی خواهد بود.

به گزارش نما، دولت روسیه قصد ندارد که به تصمیم روز گذشته رهبران اوکراین درباره ممانعت از ورود مردان روس از سن 16 الی 60 سال به خاک این کشور پاسخ متقابل بدهد. مقامات مسکو توضیح دادند که چنین اقدامی آسیب جدی به میلیون‌ها اوکراینی وارد خواهد کرد که در روسیه مشغول به کار هستند.

"ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در کنفرانس مطبوعاتی در تفسیر اقدام جدید اوکراین گفت: «مسکو قصد مقابله به مثل با این مسئله را ندارند. در رابطه با اکراین باید بگویم، مهمترین مسئله این است که ساختار دولتی در اوکراین کامل مختل شده و صحبت کردن از واکنش متقابل به این اقدام کی‌یف وحشتناک خواهد بود. برای اینکه اگر چنین اقدامی صورت بگیرد عواقب منفی آن بسیار گسترده و در سطح ملی و حتی سرنگونی دولت اوکراین خواهد بود، چراکه آنچه که ما امروزه در اوکراین مشاهده می‌کنیم فقدان پایداری قدرت حاکمه در این کشور است.

لازم به یادآوری است که روز گذشته رئیس سرویس مرزبانی دولتی اوکراین از برقراری ممنوعیت ورود مردان از 16الی 60 سال از روسیه به خاک این کشور خبر داد.

"کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین‌الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه نیز در تفسیر برقراری محدودیت ورود شهروندان روسی به خاک اوکراین یادآور شد: «روسیه نباید ورود شهروندان اوکراینی به خاک کشور را ممنوع اعلام کند. من معتقدم که چنین اقدامی ضروری نیست. ما در حال جنگ با اوکراین نیستیم. مردم روسیه و اوکراین باید طراحان چنین ابتکارعمل‌هایی را بشناسند.»

به گفته وی، این اقدام دولت اوکراین ادامه همان سیاستی است که وضعیت جنگی در این کشور اعلام کرده که تنها باعث وخامت بیشتر اوضاع و مشکلات گسترده‌تر برای شهروندانش خواهد شد.

این سناتور افزود: «ممنوعیت ورود اتباع اوکراینی به روسیه مشکلات بسیار زیادی را برای شهروندان این کشور که در حال حاضر در روسیه مشغول به کار هستند، فراهم خواهد کرد.»

۱۳۹۷/۹/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: