نسخه چاپی

آقای كارگردان: تئاتر به شوآف تبدیل شده است

نوید فرح مرزی كارگردان نمایش «ماداگاسكار» گفت:اكنون تئاتر به شوآف و گیشه تبدیل شده و در حالی كه جوان‌های بازیگر با انگیزه در این حوزه داریم، اما از چهره‌های تصویری استفاده می‌شود.

به گزارش نما، نوید فرح مرزی کارگردان نمایش «ماداگاسکار» ،درباره قصه نمایشنامه اظهار کرد: داستان این نمایش درباره چهار جوان است که اقدام به مهاجرت می‌کنند، اما قتلی رخ می‌دهد و آن‌ها در بازداشتگاه مورد بازخواست قرار می‌گیرند البته نمایش جدی مطلق نیست بلکه لایه‌های طنز هم در آن وجود دارد.

وی بابیان اینکه داستان فرار از هویت و یافتن هویتی جدید است، گفت: چهار جوان این نمایش حاضر هستند تا حتی به دروغ خود را جای شخصیت‌های تعریف‌دار، چون یک کشیش، یک فراجنسی، یک معلم و یک سرباز از جنگ برگشته قرار دهند.

فرح مرزی اجرا در سالن‌های خصوصی را تجربه خوبی دانست و گفت: تاکنون در سالن‌های مختلف خصوصی اجرا داشتم، ولی در مرکز شهر نبود، اما این بار در سالنی خصوصی در مرکز شهر اجرا کردیم و مخاطب بیشتری را داشتیم؛ به طور کل هدف من از اجرای این اثر انتخاب بازیگران جوان در واقع به نوعی کار کردن با جوان‌ها و نسل پس از خودم بود به نظرم اکنون تئاتر به شوآف و گیشه وهمچنین استفاده از بازیگران تصویری تبدیل شده در حالی که ما جوان با انگیزه در حوزه بازیگری تئاتر داریم حتی این جوانان برای کار خودشان تبلیغ می‌کنند، زیرا پشتکار دارند و می‌خواهند در این عرصه خودی نشان بدهند.

کارگردان نمایش «ماداگاسکار» ادامه داد: نمایش پیچیدگی‌هایی دارد که در قالب این معما می‌خواهیم فرار از موقعیت‌های سخت و مهاجرت برای انسان را نشان دهیم همچنین موقعیت مکانی اثر در جغرافیایی است که پای هرکسی به آن نمی‌رسد خوشبختانه در این چند وقت اجرا هم مخاطب خوبی داشتیم و مردم از کار راضی بودند.

فرح مرزی گفت: صراحت این نمایشنامه و تنوع کاراکتر‌ها برای من بسیار جذاب بود. در نهایت شیوه اجرایی مدرن این اثر من را بر آن داشت تا این اثر نمایشی را روی صحنه آورم.

گفتنی است؛ «ماداگاسکار» نوشته احسان نوروزی که اجرای خود را از ۲۰ آبان در عمارت نوفل‌لوشاتو آغاز کرده با بازی نریمان حیدری، امیرمحمد قیامی، محمدحسین شهریاری، فرشید حاجیان و ثمر امین پور روی صحنه می‌رود.

۱۳۹۷/۹/۱۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...