نسخه چاپی

تشكیلات خودگردان معامله قرن را اجار می‌كند

سخنگوی جنبش حماس گفت: «محمود عباس» به دنبال اجرای «معامله قرن» است.

به گزارش نما، «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش حماس تاکید کرد: تصمیم تشکیلات خودگردان فلسطین برای خروج کارکنانش از گذرگاه رفح در چارچوب مجازات هایی است که محمود عباس رئیس این تشکیلات علیه غزه و در تکمیل برنامه اش برای جدا کردن غزه از فلسطین و اجرای بندهای معامله قرن آمریکا صورت می دهد.

پیش تر منابع خبری گزارش کرده بودند که تشکیلات خودگردان فلسطین تصمیم دارد تا کارکنان خود را تا اطلاع ثانوی از گذرگاه مرزی رفح که تنها گذرگاه مرزی زمینی نوارغزه با کشور مصر، است، خارج کند.

بر اساس گزارش رسانه ها، تشکیلات خودگردان این اقدام را در اعتراض به آنچه دستگیری صدها نفر از اعضای جنبش فتح توسط حماس خوانده، انجام می دهد.

ماه نوامبر سال گذشته میلادی توافقی میان تشکیلات خودگردان و حماس صورت گرفت که بر اساس آن حماس کنترل گذرگاه رفح را به تشکیلات خودگردان فلسطین واگذار کرد.

فوزی برهوم، محمود عباس را متهم کرد که قصد دارد تا برنامه های آمریکا و رژیم صهیونیستی را برای پایان دادن به مساله فلسطین اجرا کند.

سخنگوی حماس اضافه کرد که اقدام جدید تشکیلات خودگردان ضربه به تلاش هایی است که مصر برای اجرای توافق آشتی ملی گروه های فلسطینی انجام داده است.

برهوم گفت: هدف از این اقدام همچنین ضربه زدن به مقاومت در غزه و مجازات مردم این منطقه است.

۱۳۹۷/۱۰/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: