نسخه چاپی

امیدواری بازیكن استرالیا به حضور ایران در فینال جام ملتها

بازیكن تیم ملی استرالیا گفت: امیدوارم با ایران به فینال برسیم و آنجا قهرمان شویم. ایران هم خیلی خوب بازی می‌كند و بازی اول آنها را دیدم كه 5 بر صفر مقابل یمن پیروز شدند. نتیجه خیلی خوبی بود.

به گزارش نما، یکی از تیم‌های مدعی جام در امارات قطعاً استرالیاست. تیمی که مدافع عنوان قهرمانی است و با وجود اینکه شروع خوبی در جام نداشت و مقابل اردن شکست خورد، اما با پیروزی 3 بر صفر مقابل فلسطین، شروع تلخ را به دست فراموشی سپرد. پس از دیدار مقابل فلسطین، بازیکنان تیم ملی استرالیا سراسر خنده و نشاط بودند و یکی از این بازیکنان، مصطفی امینی بود. بازیکنی که اصالتاً افغانستانی است و فارسی زبان؛ هرچند فارسی را به سختی صحبت می‌کرد. مصاحبه با این بازیکن را در زیر می‌خوانید.

مصطفی می‌توانی فارسی صحبت کنی؟

بله، اما خیلی کم و به سختی‌. (خنده)

مقابل فلسطین فرصت بازی به تو نرسید، اما تیم‌تان برد و همه خوشحال هستید. درباره این احساس صحبت می‌کنی؟

تیم‌های خوبی اینجا حضور دارند. (به همبازیانش که از میکسدزون عبور می‌کنند نگاه می‌کند، صحبت کردنش را قطع می‌کند که آنها متوجه نشوند فارسی را به سختی صحبت می‌کند و فقط با خندیدن سعی دارد همبازیانش میکسدزون را ترک کنند.) ایرانی (فارسی) صحبت کردن من خوب نیست!

البته یک فارسی زبان هم در تیم ملی استرالیا حضور دارد. دنیل ارزانی که اصالتاً ایرانی است و به دلیل مصدومیت نتوانست در جام ملت‌‌ها شما را همراهی کند.

بله، ارزانی مصدوم شد، اما او ما را همراهی کرد و اکنون هم در امارات است‌. او فقط آمده که کنار ما باشد.

می‌توانید قهرمان شوید؟

بله، امیدوارم با ایران به فینال برسیم و آنجا قهرمان شویم. ایران هم خیلی خوب بازی می‌کند و بازی اول آنها را دیدم که 5 بر صفر مقابل یمن پیروز شدند. نتیجه خیلی خوبی بود.

با توجه به اینکه پدرت افغانستانی است، علاقه نداشتی برای تیم ملی افغانستان بازی کنی و ستاره تیم ملی کشورت باشی؟

من در استرالیا به دنیا آمدم. پدرم افغانستانی است و کشورم را دوست دارم، اما شرایط اینطور بود که برای استرالیا بازی کنم.

۱۳۹۷/۱۰/۲۲

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...