نسخه چاپی

اظهارات رئیس دپارتمان داوران درباره ی اجرای VAR

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال، گفت:به دنبال گرفتن مجوز ویژه برای سیستم VAR هستیم تا آن را در كلیه ورزشگاه‌ها استفاده كنیم.

به گزارش نما، داود رفعتی درباره برگزاری کلاس کمک داوران اضافی، گفت: با توجه به اینکه سیستم VAR پس از تایید فیفا در مسابقات لیگ راه اندازی می شود. برهمین اساس لازم است جلسات متعددی با فیفا داشته باشیم تا بتوانیم مجوزهای لازم را برای راه اندازی این سیستم بگیریم، تصمیم گرفتیم با مساعدت رئیس فدراسیون فوتبال از کمک داوران اضافی پشت دروازه استفاده کنیم.

وی افزود: این سیستم می‌تواند کمک زیادی به داوران کند. در بحث تشخیص خطا مخصوصا در محوطه جریمه به آنها کمک بسزایی کند. علیرضا فغانی که در چند سال گذشته در کلاس های متعدد FIFA و AFC شرکت کرده و به تازگی از مسابقات جام ملتهای آسیا 2019 آمده است از وی درخواست کردیم در این کلاس به عنوان مدرس حضور داشته باشد و تجربیات چندین ساله‌اش را در اختیار داوران قرار دهند. تا بتوانیم آنها را در مسابقات لیگ استفاده کنیم.

رئیس دپارتمان داوران، اظهار داشت: قصد داریم در اولین مسابقه این سیستم را اجرا کنیم. برهمین اساس در بازی سپیدرود رشت و پرسپولیس از جام حذفی که روز پنجشنبه 11 بهمن ماه در رشت برگزار می‌شود، استفاده کنیم. ولی همزمان مسابقاتی که در ورزشگاه آزادی انجام می‌شود به صورت آف لاین از VAR استفاده می‌کنیم، منتها به داور منتقل نمی‌شود و فقط در بحث آموزشی داوران از آن بهره می‌ببرند تا ان‌شاءالله مجوزهای لازم را فیفا بگیریم و این سیستم را در کلیه ورزشگاهها پیاده کنیم.

۱۳۹۷/۱۱/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...