نسخه چاپی

دبیركل حزب مؤتلفه اسلامی:

دولت به چند بسته غذایی برای حل مشكلات شب عید مردم اكتفا نكند

امسال دولت با سیاست‌های غلط مشكلات فراوانی را برای مردم پدید آورد و گرانی های روز افزون زندگی را بادامچیان گفت:برای مردم سخت كرده است. در همین راستا به جای اكتفا به چند بسته غذایی برای پایان سال، یك هیئت برای حل مشكلات كارگران بیكار، كاركنان و كارمندان كنار گذاشته شده تعیین كرده و به مسائل آنها رسیدگی كنند و شب عید آنها را شیرین نماید.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با تبریک میلاد صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا(س) و میلاد امام خمینی(ره) گفت: جنبش فاطمی در میان جوانان ضامن بقاء و تداوم انقلاب اسلامی است.

وی گفت: اسوه زنان ایرانی و مسلمان زهرای اطهر و زینب کبری است و خانواده زهرا و علی، الگوی خانواده های ما در تمدن نوین اسلامی است.

بادامچیان با اشاره به منشور اسلامی و ملی گام دوم گفت: تکامل انقلاب اسلامی و تمدن نوین اسلامی و جامعه نمونه اسلامی و دولت کریمه درگرو اجرای کامل این بیانیه است. همه از جمله احزاب باید در برابر آن به مسئولیت خویش عمل کنند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در رابطه با تمدید چهارماهه چند دولت اروپایی در مورد FATF گفت: اگر ایران اسلامی قاطع و مسلّم بر ارزش‌های الهی و انسانی خود تاکید کند آنها عقب نشینی خواهند کرد.

وی تاکید کرد: آمریکا و اروپا غرق در بحران های سیاسی اقتصادی اجتماعی هستند و ناتوان‌تر از آنند که بتوانند مشکلات خود را حل کنند. ایران مختلف و سایر کشورهای مستقل، متکی به ملت خود هستند.

بادامچیان کفت: دولت باید قاطعانه عمل به تعهدات عقب افتاده اروپا را مطالبه کند و از آنها بخواهد به حقوق بشر و اصول دموکراتیک خود که شعارش را می‌دهند عمل کند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: با آنهایی که خود در سرکوب ملت ها و کشتار کودکان و مردم بیگناه در فلسطین، سوریه، یمن و میانمار و حمایت از دولت های جنایتکار و متخلف از حقوق بشر و حقوق بین الملل از نظر حقوقی مباشرت می‌کنند، گفت که ایران از آنها می‌خواهد اصول دموکراسی و حقوق بشر را رعایت کند و دولت نیز باید پاسخ قاطع و مستدل و قوی به آنها بدهد.

وی افزود: امسال دولت با سیاست‌های غلط مشکلات فراوانی را برای مردم پدید آورد و گرانی های روز افزون زندگی را برای مردم سخت کرده است. در همین راستا به جای اکتفا به چند بسته غذایی برای پایان سال، یک هیئت برای حل مشکلات کارگران بیکار، کارکنان و کارمندان کنار گذاشته شده تعیین کرده و به مسائل آنها رسیدگی کنند و شب عید آنها را شیرین نماید.

وی گفت: این دولت بود که با تصمیمات نادرست بازار ارز را به هم ریخت و با سیاست های غلط، صادرکنندگان و واردکنندگان را بلاتکلیف کرده و اغتشاش در نرخ ارز بوجود آورد. امروز تکلیف خریداران و فروشندگان ارز مشخص نیست و دولت باید فکری برای ثبات در بازار بکند و برای سال آینده، سیاست ها و تصمیمات راهگشا اتخاذ نماید.

بادامچیان گفت: دولت باید سیاست صحیح و امید بخشی اتخاذ تا بخش اقتصادی دولتی و بخش عمومی و مردمی به آسانی و اطمینان ارز صادراتی را به سامانه نیما بیاورند.

وی با اشاره به پیامدهای ناهنجار مربوط به تورم طبق آمار مرکز آمار و بانک مرکزی گفت: دولت باید فکری برای بازنگری کارکرد خود در حوزه اقتصاد بکند تا بیش از این نارضایتی ایجاد نشود. آیا دولت نباید چاره ای برای کاهش مداوم ارزش پول ملی بکند.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به رحلت آیت الله مومن گفت: آیت الله مومن واقعاً مومنانه بیش از نیم قرن از امام(ره) و انقلاب، رهبری و مردم دفاع کرد و با ساده زیستی و پارسایی روزگار گذراند. او مدافع راستین حقوق مردم در شورای نگهبان و مجلس خبرگان و حوزه های علمیه بود و مرتبت علمی و فقهی او بر امام و رهبری و مراجع عالیقدر شیعه به حدی بود که همگی به او اعتماد داشتند. او صاحب رای در تدبیر امور مملکت و نیز نظریه پردازی برای جامعه دینی و انقلابی ما بود. و با استقلال رای خود نظام را در رسیدن به اهداف عالیه خود یاری کرد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در ادامه سفر رئیس مجلس و هیئت همراه را به چین و ژاپن مثبت ارزیابی کرد و گفت: نگاه دولت و مجلس به شرق راه برون رفت از برخی مشکلات اقتصادی کشور است. برقراری روابط راهبردی با چین یک مسئله حیاتی در سیاست خارجی است و جلوی ائتلاف سازی اروپا و آمریکا را می گیرد.

وی به مسایل خارجی بویژه در منطقه اشاره کرد و گفت: یمن همچنان زیر بمباران وحشیانه سعودی‌ها قرار دارد و آنها به آتش بس عمل نمی کنند. اقدامات اسرائیل جنایت آشکار است و این مسیر در حالی طی می شود که برخی از اعراب به دروغ، بر طبل ایران هراسی و هلال شیعی می‌کوبند. ملت‌های عرب در برابر این انحراف تاریخی خواهند ایستاد و پاسخ خائنانه برخی حکام عربی را خواهند داد.

بادامچیان با اشاره به تبلیغات زودرس انتخاباتی در آمریکا گفت: باید منتظر افشاگری فساد در داخل حاکمیت آمریکا بود.

وی در پایان با اشاره به پخش مستند روایت رهبری از شبکه یک سیما گفت: انصافاً در بخش این مستند، هوشمندی و هنرنمایی خوبی صورت گرفته است. نسل جوان ما در این مستند قطعه ای از تاریخ معاصر ایران را دیدند و شاهد مظلومیت امام(ره) و رهبری در هدایت امت اسلام و مشکلات پیش رو بودند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: ملت ایران و بویژه جوانان فهمیدند این زعامت و رهبری هم در امام و هم در رهبری معطم انقلاب متعین بود با آنکه هر دو از این منصب فاصله می گرفتند اما صلاحیت های علمی و عملی آنان این وظیفه خطیر تاریخی را بر دوش آنها گذاشت و آنها هم از پذیرش و نیز عمل به وظیفه شانه خالی نکردند و با استعانت از خداوند متعال کشتی طوفان زده انقلاب را در دریاهای حوادث سیاسی به سلامت به ساحل نجات رساندند.

بادامچیان تصریح کرد: باید قدرشناس رهبری الهی بود.

۱۳۹۷/۱۲/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...