نسخه چاپی

پلیس آمریكایی نماینده منتقد ترامپ را به مرگ تهدید كرد

پس از اظهارات نژادپرستانه اخیر رئیس‌جمهور آمریكا علیه چند نماینده كنگره، یك افسر پلیس آمریكایی با انتشار مطلبی در فیسبوك یكی از این نمایندگان را به مرگ تهدید كرد.

به گزارش نما، پس از حملات لفظی «دونالد ترامپ » علیه چهار زن رنگین‌پوست کنگره، یک افسر پلیس ایالت «لوئیزیانا» با انتشار مطلبی در فیسبوک، یکی از این زنان به نام «الکساندریا اوکاسیو-کورتز» را به مرگ تهدید کرد.

اخبار بین الملل- بنا به گزارش شبکه «ای بی سی نیوز»، «چارلز ریسپولی» در صفحه فیس‌بوک خود، کورتز، جوانترین نماینده دموکرات کنگره را یک «احمق بدطینت» خواند که «باید یک گلوله خرجش کرد.»

اظهارات نژادپرستانه این افسر پلیس موجی از انتقادات کاربران شبکه اجتماعی فیس‌بوک را به همراه داشت به طوریکه پایگاه اطلاع‌رسانی «nola.com»، تصویری از اظهارنظرات کاربران فیس‌بوک منتشر کرد و گزارش کرد که این پست توهین آمیز و صفحه فیسبوک این افسر پلیس آمریکایی به طور کلی حذف شده است.

به دنبال این انتقادات، «آرتور لاوسون» رئیس پلیس «گرتنا» روز گذشته (دوشنبه) از اخراج این افسر پلیس نژادپرست و یکی دیگر از افسران پلیس امریکایی که این پست فیسبوکی را لایک کرده بود، خبر داد.

آرتور لاوسون، اظهارات توهین‌آمیز این افسر پلیس امریکایی را «کاملاً غیرمسئولانه و غیرقابل تحمل» توصیف کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا، یکشنبه هفته پیش، توهین به چهار زن نماینده کنگره را که اصالت‌هایی از کشورهای دیگر دارند، آغاز کرد.

وی در یک پیام توییتری نژادپرستانه در واکنش به انتقادات نمایندگان دموکرات کنگره از وضعیت اسفناک اردوگاه‌های مرزی آمریکا، از چهار زن کنگره که اصالت غیرآمریکایی دارند، خواست تا به کشورهایشان بازگردند و وضعیت نامناسب آن کشورها را اصلاح کنند.

رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: «چرا آنها مکان‌هایی که از آن آمده‌اند برنمی‌گردند و به ترمیم مکان‌های کاملاً از هم گسیخته و آلوده به جرم کمک نمی‌کنند. سپس برگردند و به ما نشان دهند چگونه این کار را باید انجام داد. این مکان‌ها به‌شدت به کمک شما نیاز دارند. شما نمی‌توانید به قدر کافی سریع بروید. مطمئن هستم نانسی پلوسی بسیار خوشحال خواهد شد که ترتیبات سفر مجانی شما را فراهم کند».

چند روز بعد از آن نیز، طرفداران ترامپ، شعارهای نژادپرستانه سردادند و از ترامپ خواستند تا «ایلهان عمر» یکی از نمایندگان زن رنگین‌پوست کنگره که هنگام کودکی به آمریکا مهاجرت کرده را به کشورش بازگرداند.

ترامپ از آن زمان، بدون توجه به موجی از انتقادات از اظهارات نژادپرستانه‌اش در داخل و خارج از آمریکا، بارها توهین‌های خود علیه چهار زن نماینده کنگره را تکرار کرده است.


۱۳۹۸/۵/۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: