نسخه چاپی

وخامت حال تعدادی از زندانیان اعتصاب‌كننده غذا در بحرین

منابع بحرینی گزارش دادند كه تعدادی از زندانیان محكوم به اعدام برای هشتمین روز متوالی دست به اعتصاب غذا زده‌اند.


به گزارش نما، اخبار بین‌الملل- برخی منابع حقوقی و خانواده‌های زندانیان گزارش دادند که حال تعدادی از زندانیان اعتصاب‌کننده غذا از جمله سید احمد العبار، حسین المرزوق، موسی عبدالله و حسین علی مهدی که برای هشتمین روز متوالی اعتصاب غذا کرده‌اند، وخیم است.

وبگاه «اللؤلؤه» با اعلام این خبر افزود که زندان مرکزی جو درمان بیماری سید احمد العبار را به شکستن اعتصاب غذای او مشروط کرده است.

بنابر این گزارش، حسین علی مهدی نیز چهارشنبه گذشته پس از وخامت حالش به بیمارستان نظامی منتقل شد و وضعیت جسمانی مناسبی ندارد.

در همین ارتباط «ابتسام الصائف» فعال حقوقی بحرین گفت که جان زندانیان به دلیل اعتصاب غذا در خطر است و زندانبانان موسی عبدالله را از درمان بیماریش‌اش محروم کرده‌اند.

خانواده‌های زندانیان نیز ضمن ابراز نگرانی از وخامت حال فرزندشان، گفتند که وزارت کشور مسئول سلامت فرزندشان است.

پیشتر سازمان دیدبان حقوق بشر از عدم رسیدگی به درمان پزشکی زندانیان سیاسی در بحرین انتقاد کرده و آن را نقض قوانین سازمان ملل دانسته بود.

«جو استورک» معاون مدیر بخش غرب آسیا در سازمان دیدبان حقوق بشر گفت: «شرم‌آور است که مسئولان بحرین زندانیان را از درمان پزشکی لازم محروم می‌کنند و این امر جان آن‌ها را به خطر انداخته است حال آنکه شمار زیادی از این افراد در اصل نباید زندانی می‌شدند».
ثبت: ۱۳۹۸/۷/۲۹

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: