نسخه چاپی

همسان سازی حقوق بازنشستگان به ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

عضو كمیسیون اقتصادی مجلس می‌گوید همسان سازی حقوق بازنشستگان به ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و نمایندگان در تلاشند اعتباری كه دولت در لایحه بودجه سال ۹۹ برای این امر در نظر گرفته، را افزایش دهند.


به گزارش نما، معصومه آقاپور علیشاهی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره اختصاص 6هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در بودجه 99، گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان از جمله فرهنگیان، نیروهای مسلح، ارتش، تامین اجتماعی و... به 30 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که اعتبار در نظر گرفته شده برای این امر در سال 99 حدود یک پنجم است.

اخبار سیاسی- نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی جامعه، کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 باید اعتبار در نظر گرفته شده برای همسان سازی حقوق بازنشستگان را افزایش دهد، یعنی همان گونه که در بودجه سال 98 از محل افزایش درآمد پالایشگاه ها و پتروشیمی به اعتبار پیش بینی شده دولت مبلغی افزوه شد برای بودجه سال 99 نیز این اقدام انجام شود.

وی اظهار کرد: نمایندگان تلاش می‌کنند اعتبار در نظر گرفته شده در لایحه بودجه 99 برای همسان سازی حقوق بازنشستگان را افزایش دهند زیرا با توجه به گرانی کالاها و خدمات، معیشت این قشر تحت تاثیر قرار گرفته و آنها را با مشکلات بسیار روبه رو کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: در حال حاضر کشور شرایط اقتصادی خاصی را تجربه کرده و قیمت برخی اقلام و مایحتاج ضروری خانوارها چندین برابر شده، بنابراین همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در بودجه سال 99 یکی از الزامات است.

۱۳۹۸/۹/۱۸

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: