نسخه چاپی

وقتی تحریم‌های آمریكا جواب نمی‌دهد

وزیر امور خارجه روسیه اعلام كرد علی‌رغم تحریم‌های دولت آمریكا علیه روسیه، مبادلات تجاری بین دو كشور افزایش داشته است.


به گزارش نما، سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، اعلام کرد علی رغم اقدام دولت ترامپ در اعمال تحریم علیه مسکو، اما مبادلات تجاری بین دوکشور رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

اخبار سیاسی- البته واشنگتن به این مسئله به عنوان دلیلی برای پایدار نگهداشتن تحریم ها علیه روسیه نگاه می کند.

لاوروف در جمع خبرنگاران در واشنگتن دی سی و پس از دیدار با همتای آمریکایی خود گفت: فارغ از تحریم‌ها، که البته به ضرر همه است، حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در زمان دولت ترامپ از 20 میلیارد دلار به 27 میلیارد دلار طی سال جاری رسیده است.

لاوروف گفت که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا، مبادلات تجاری بین مسکو و واشنگتن کاهش داشته است.

لاوروف افزود: این افزایش که تقریبا رشد یک سومی داشته است نشان دهنده ایجاد مشاغل جدید در هر دو کشور و بالا رفتن تولید و سود در هر دو طرف است. من فکر می‌کنم در صورتی که ما برای رشد این مسئله مشوق‌های بیشتری در نظر بگیریم، نتیجه آن منافع بیشتر دو جانبه خواهد بود.

در حالی که لاوروف تلاش کرد از محل افزایش حجم مبادلات تجاری بین دو کشور به عنوان ابزاری در تقابل با تحریم‌های آمریکا استفاده کند اما مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، پس از این دیدار بر تصمیم واشنگتن برای پایدار نگهداشتن تحریم ها علیه روسیه تأکید کرد.
ثبت: ۱۳۹۸/۹/۲۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: