نسخه چاپی

استراماچونی اگر بازگردد از كی‌روش هم بدتر می‌شود

مربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران گفت: برانكو ایوانكوویچ اخیرا ملاقاتی با سفیر ایران در كرواسی داشته و این بحث مطرح شده است كه آیا برانكو علاقه‌ای به حضور در تیم ملی دارد یا خیر.


به گزارش نما، هومن افاضلی با اشاره به شرایط فعلی تیم ملی فوتبال ایران، به ملاقات برانکو ایوانکوویچ با سفیر ایران در کرواسی در ارتباط با تیم ملی خبر داد. وی با بیان اینکه برانکو بهترین گزینه خارجی برای هدایت تیم ملی است، به پیشنهاد مرتضی محصص برای انتخاب گاس هیدینک و میرچیا لوچسکو واکنش نشان داد و گفت در این برهه انتخاب این مربیان کمکی به تیم ملی نمی‌کند. این کارشناس فوتبال ایران همچنین درباره اتفاقات رخ داده در باشگاه استقلال گفت که اگر به جای وزیر ورزش بود تمام اعضای هیات مدیره این باشگاه را عوض می‌کرد.
مشروح گفت‌وگوی افاضلی با خبرنگار در ادامه می‌آید:

فکر می‌کنید طولانی شدن پروسه فسخ قرارداد مارک ویلموتس با تیم ملی ایران می‌تواند چه پیامد‌هایی داشته باشد؟
اخبار ورزشی-به هر حال هنگام فسخ قرارداد وسواس وجود دارد که این وضعیت به خاطر شرایط ارزی طبیعی است. به همین خاطر نمی‌توان گفت که فسخ قرارداد دیر شده است. با این تاخیر، تنها مربی خارجی که می‌تواند به تیم ملی کمک کند، برانکو ایوانکوویچ است. هر مربی خارجی دیگری بیاید باید زمان داشته باشد تا نسبت به فوتبال ایران شناخت پیدا کند. اگر هم مشکل مالیات برانکو، دریافت پولش از پرسپولیس و قرارداد جدید با تیم ملی حل نشود، باید سراغ گزینه ایرانی رفت.

شما یکی از دوستان نزدیک به برانکو هستید. آیا مذاکره‌ای با وی برای حضور در تیم ملی صورت گرفته است؟
من هفته گذشته با برانکو گفتگو کردم. برانکو اخیرا ملاقاتی با سفیر داشته و در این جلسه این سئوال مطرح شده که آیا - به حضور در تیم ملی - علاقه‌مند هستید یا خیر. بیش از این چیزی نمی‌دانم.

مرتضی محصص رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای اعلام کرده گاس هیدینک و لوچسکیو می‌توانند به تیم ملی ایران کمک کنند. آیا با نظر وی موافق هستید؟
هیدینک و لوچسکیو مربیان بزرگی هستند، ولی با نظر آقای محصص موافق نیستم. این مربیان در حال حاضر شناختی از فوتبال ایران و بازیکنان تیم ملی ندارند و با این زمان کم نمی‌توانند خودشان را با فوتبالمان هماهنگ کنند. شاید آن‌ها بتوانند بعد از بازی‌های این مرحله تیم ملی و بعد از خرداد به تیم ملی کمک کنند.

نظرتان درباره انتخابی مربی ایرانی چیست؟
دو، سه مربی ایرانی هستند که شرایط سرمربیگری در تیم ملی را دارند. آن‌ها اگر برای سرمربیگری در تیم ملی تجهیز شوند می‌توانند از عهده این کار بر بیایند.
در باشگاه استقلال هم اتفاقاتی افتاده و بلاتکلیفی سرمربی این تیم یک هفته طول کشیده است. آیا موافق این بسیج همگانی برای بازگرداندن آندره استراماچونی باتوجه به تاثیر زیادی که در فوتبال ایران داشته، هستید؟
ابتدا باید بگویم اگر جای وزیر ورزش بودم تمام اعضای هیات مدیره استقلال را عوض می‌کردم، چون نتوانستند کارشان را به خوبی انجام بدهند. در مرحله دوم دیگر استراماچونی را بر نمی‌گرداندم. استراماچونی اگر بازگردد دیگر قابل اداره نیست و از کارلوس کی روش هم بدتر می‌شود. این مربی از روز اول دنبال این بود که از ایران برود و گزارش‌هایی هم که رسانه‌های ایتالیایی منتشر می‌کردند، موید این موضوع بود. به هر حال این نشان می‌دهد باشگاه استقلال نتوانسته وظایفش را نسبت به اداره سرمربی خود به خوبی انجام بدهد. آوردن یک مربی بین المللی نیاز به اداره دارد. باشگاه باید امکانات را در اختیار مربی بگذارد و از سوی دیگر اگر اتفاقی رخ داد مربی را صدا کرد و گفت که ورود به فلان مطلب به شما ارتباطی ندارد.

استراماچونی در مصاحبه هایش تاکید کرده که مشکلش دریافت دیرهنگام مطالباتش نیست بلکه نحوه دریافت آن است و اگر در استقلال می‌ماند، فیفا صلاحیتش برای مربیگری را تایید نمی‌کرد.
تا جایی که می‌دانم قطع همکاری استراماچونی به خاطر مسائل مالی بوده و فکر نمی‌کنم لزوما ارتباطی به فیفا داشته باشد.

۱۳۹۸/۹/۲۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...