نسخه چاپی

پیشنهاد خانم بازیگر برای جلوگیری از ساخت سریالهای بد

بازیگر سینما و تلویزیون اعتقاد دارد كه ندیدن سریال‌های بد نوعی اعتراض به ساخت اینگونه سریال‌هاست و می‌تواند راه نوشتن فیلمنامه‌ها و ساخت فیلم‌های خوب را باز كند.


به گزارش نما، نازنین فراهانی بازیگر نقش مهسا ساعدنیا در سریال « ملکاوان » درباره معیار بازی در این سریال توضیح داد: در این مورد من دو مرحله را گذراندم. در زمانی خیلی آرمانی فکر می‌کردم. جدای کار در این حرفه عاشق سینما بودم. با دیدن یک سری فیلم‌ها در نوجوانی عاشق سینما شدم.

اخبار چهره ها - وقتی که خیلی جوان‌تر بودم انتخاب‌هایم خیلی ریزبینانه‌تر بود. مثلاً فیلمنامه، کارگردان و مجموعه کسانی که در یک پروژه کار می‌کنند و خود نقش، فاکتورهای من برای پذیرش یک نقش بود. بازی در یکسری نقش‌ها مثل نقش‌های کمدی آن زمان را هم در خودم نمی‌دیدم. این ظرفیت را در خودم نمی‌دیدم که بتوانم آن نقش‌ها را بازی کنم و طبیعتاً سراغ نقش‌های جدی‌ و پرچالش‌ می‌رفتم؛ اما در دوره دوم بازیگری‌ام فکر می‌کنم که بازیگر کسی‌ است که بتواند هر نقشی را بازی کند. در این دوره من یاد گرفتم که راحت‌تر با مقوله پذیرش نقش برخورد کنم.

فراهانی تأکید کرد: به عقیده من یک بازیگر حق دارد حتی نقشی را در فیلمی بپذیرد که شاید خیلی نمره بالایی ندارد، چون حرفه او بازیگری است. من در دوره دوم حساسیت‌ کمتری در پذیرش نقش‌ها داشتم و در کارنامه‌ من فیلم‌هایی وجود دارند که خیلی هم خوب نبودند ولی من بازی کردم. یک تعهد به خودم دارم و به آن پایبند هستم و آن این است که من فقط حق ندارم که نقشی را بد بازی کنم. اگر در مجموعه‌ای قرار بگیرم که خوب هم نباشد، حق ندارم بد بازی کنم و برای نقشم کم بگذارم..
وی با بیان اینکه متأسفانه به مقوله شخصیت‌پردازی در خیلی از سریال‌ها و فیلم‌ها اصلاً توجه نمی‌شود و دیالوگ یک نفر را شخصیت دیگری هم می‌تواند بگوید بدون اینکه تغییری ایجاد شود، تصریح کرد: در فیلمنامه "ملکاوان" که توسط خانم تاجیک نوشته شده اینطور نیست؛ داستان این سریال از جمله داستان‌های پر از لایه است. شخصیت‌پردازی‌ها اینقدر درست بود که من بازیگر به راحتی شخصیتی را که باید بازی کنم، شناختم. به قدری شخصیت مهسا چندلایه است که به نظر من هر بازیگری دوست دارد آن را بازی کند.

وی ابراز کرد: در مرحله قصه و ساخت همه چیز خوب بود؛ احتمالاً در تمام مراحل تولید اتفاق درستی افتاده و مطمئناً اگر بینندگان این سریال را ببینند دوست خواهند داشت.

نازنین فراهانی که در سریال‌های " معمای شاه " و "ترور خاموش" نیز حضور داشته است، گفت: این مردمند که کیفیت کارهای تلویزیونی را تعیین می‌کنند. ندیدن سریال بد یک نوع اعتراض به ساخت این نوع سریال‌ها است و می‌تواند راه نوشتن فیلمنامه‌ها و ساخت فیلم‌های خوب را باز کند.

۱۳۹۸/۱۰/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: