نسخه چاپی

خطر سقوط بهمن در جاده‌های شمال با افزایش دما

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: امروز با افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر خطر سقوط بهمن در جاده‌های كوهستانی این استان‌ها و رشته‌ كوه البرز دور از انتظار نیست.

به گزارش نما، صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: امروز در برخی مناطق شرقی کشور شاهد وزش باد و گردوخاک هستیم، همچنین در شرق هرمزگان، جنوب شرق کرمان و سیستان و بلوچستان رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: امروز با افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر خطر سقوط بهمن در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها و رشته‌ کوه البرز دور از انتظار نیست.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: ‌روز آینده در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ارتفاعات البرز مرکزی و غربی درگیلان و غرب مازندران و همچنین ارتفاعات و دامنه‌های آن در استان‌های البرز، قزوین، تهران بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: روز جمعه در شمال غرب کشور بارش برف داریم و در استان‌های مازندران، گیلان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی و همچنین برخی نقاط دامنه‌های جنوبی رشته‌کوه البرز در استان‌های البرز، تهران، قزوین و سمنان بارش برف و باران پیش‌بینی می شود.

ضیائیان بیان کرد: روز شنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است، اما از روز یکشنبه سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و موجب بارش برف در شمال غرب خواهد شد؛ همچنین این سامانه موجب بارش برف و باران در غرب کشور و بارش باران در سواحل غربی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی می‌شود ضمن اینکه در ارتفاعات رشته کوه‌های البرز مرکزی و غربی با فعالیت این سامانه روز یکشنبه هفته آینده بارش برف خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اظهار داشت: از روز آینده در جنوب غرب کشور خصوصا خوزستان دما نسبت به امروز ۱۰ تا ۱۲ درجه افزایش می‌یابد، در شمال غرب کشور از شنبه ۶ تا ۸ درجه افزایش دما نسبت به امروز داریم، در غرب کشور از شنبه ۸ تا ۱۰ درجه افزایش دما نسبت به امروز و در شمال کشور از شنبه ۸ تا ۱۲ درجه افزایش دما نسبت به امروز پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین در مناطق مرکزی و شرقی و شمال شرق کشور از روز جمعه ۸ تا ۱۲ درجه افزایش دما نسبت به امروز خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دریای خزر از امروز تا شنبه مواج خواهد بود، گفت: امروز و فردا خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهد بود و روزهای جمعه و شنبه هم خلیج فارس مواج است.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا کمی ابری، گاهی وزش باد در بعدازظهر افزایش ابر با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین روز جمعه آسمان تهران نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۱۰ و ۴ درجه خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی تصریح کرد: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۲۳ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و تبریز با کمینه دمای ۱۰ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود، همچنین فردا ۲۱ استان کمینه دما صفر و زیر صفر خواهد بود.
منبع: فارس
ثبت: ۱۳۹۸/۱۱/۲۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...