نسخه چاپی

تعطیلی جشنواره مطرح ایتالیایی به علت شیوع كرونا

جشنواره فیلم «خاور دور» در اودین ایتالیا كه یكی از بهترین ‌جشنواره‌ها در نوع خود در تقویم سینمایی ایتالیا محسوب می‌شود، دوره بعدی‌اش را دیرتر برگزار می‌كند.


به گزارش نما، جشنواره فیلم «خاور دور» که هر سال در اودین در شمال شرقی ایتالیا برگزار می‌شود، از آنجا که اخیراً در این منطقه شیوع ویروس کرونا مشاهده شده، دیرتر برگزار خواهد شد.

اخبار فرهنگ و هنر - این فستیوال که امسال بیست و دومین دوره آن برگزار می‌شود، قرار بود از ۲۴ آوریل تا ۲ ماه می (۴ تا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹) برگزار شود. اکنون سازمان‌دهندگان این جشنواره از به تأخیر افتادن آن به مدت دو ماه خبر داده‌اند و اعلام کرده‌اند جشنواره را از ۲۶ ژوئن تا ۴ جولای (۶ تا ۱۴ تیر ۱۳۹۹) برگزار می‌کنند.

آنها اعلام کرده‌اند که این تصمیم سختی بود زیرا همه کارهای این جشنواره انجام شده بود اما با توجه به اقدامات بهداشتی پیش‌گیرانه برای مانع شدن از گسترش این بیماری، آنها امکان انتخاب دیگری نداشتند.

سابرینا باراستی از بنیانگذاران این جشنواره گفت: سلامت مردم از هر چیزی مهم‌تر است.

سازمان‌دهندگان این جشنواره یادآوری کردند که دوازدهمین دوره کارگاه تولید همزمان آسیا-اروپا در زمان تعیین شده قبلی یعنی از ۲۸ ژوئن تا ۲ جولای برگزار خواهد شد.

طبق برنامه تعیین شده جشنواره خاور دور امسال همچنین از بازیگر و کارگردان قدیمی فیلیپینی یعنی ادی گارسا تجلیل خواهد کرد و گرامیداشت برادران واتانابه از ژاپن را در برنامه خواهد داشت.

یکی از دلایل به تعویق افتادن این جشنواره این است که مهمانان اصلی آن باید از کشورهای آسیایی که درگیر ویروس کرونا هستند، راهی ایتالیا شوند که خودش هم مشکلاتی در این زمینه دارد.

ایتالیا که یکی از کانون‌های ویروس کرونا شده است تا پنجشنبه بیش از ۵۰۰ مورد ابتلاء و ۱۴ مورد مرگ را ثبت کرده است.

۱۳۹۸/۱۲/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...