نسخه چاپی

یورو ۲۰۲۰ به خاطر كرونا به تعویق نمی افتد

با وجود پیچیده شدن شرایط در برخی از لیگ‌های داخلی فوتبال اروپا، یوفا فعلاً برنامه‌ای برای به تعویق انداختن جام ملت‌های اروپا ندارد.


به گزارش نما، اتحادیه فوتبال اروپا همچنان به رد درخواست‌ها برای به تعویق انداختن رقابت‌های یورو 2020 در تابستان سال جاری ادامه می‌دهد.

اخبار ورزشی- شیوه ویروس کرونا در اروپا به خصوص ایتالیا که باعث لغو بسیاری از بازی‌ها و به تعویق افتادن آنها شده، نگرانی‌هایی را درباره به پایان نرسیدن لیگ‌های داخلی بعضی کشورها به وجود آورده است. با توجه به برگزاری یورو 2020 در پایان فصل، آن دسته از باشگاه‌هایی که بازی‌های‌شان به دلیل شیوع کرونا لغو شده در پایان فصل به دردسر خواهند افتاد و باید برنامه‌ای بسیار فشرده را برای انجام همه مسابقات‌شان تنظیم کنند. از این رو سران چند لیگ از یوفا خواسته‌اند که یورو 2020 را برای چند ماه یا یک سال به تعویق بیندازد که این درخواست هنوز مورد موافقت یوفا واقع نشده است.

چیزی که مسئله را بغرنج‌تر می‌کند، برگزاری بازی افتتاحیه این رقابت‌ها در شهر رم پایتخت ایتالیاست کشوری که بیشترین آمار ابتلا به کرونا در دنیا پس از چین را دارد. ایتالیا سه بازی‌اش در مرحله گروهی یورو 2020 را باید در خانه انجام دهد و این در حالیست که هنوز مشخص نیست شیوع کرونا در این کشور چه زمانی متوقف خواهد شد.

روند شیوع کرونا اما در دیگر کشورها مانند اسپانیا هم روبه افزایش است و این کشور و همسایه غربی‌اش پرتغال دستور برگزاری مسابقات‌شان پشت درهای بسته را داده‌اند.
ثبت: ۱۳۹۸/۱۲/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: