نسخه چاپی

ماجرای ملاقات احمد جرالد با علی كریمی/برانكو 6 ماه یكبار پول نمی گرفت

عکس خبري -ماجراي ملاقات احمد جرالد با علي کريمي/برانکو 6 ماه يکبار پول نمي گرفت

كاپیتان دوم پرسپولیس گفت: حرف من و همه پرسپولیسی‌ها به ویژه هواداران این است كه اگر قرار است لیگ همین جا مختومه اعلام شود باید تیم ما را با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی مثل لیگ فرانسه و پاری‌سن‌ژرمن قهرمان معرفی كنند.


به گزارش نما، احمد نوراللهی اساساً بازیکن کم حرفی است اما به وقتش حرف های مهمی برای گفتن دارد. اتفاقات و حواشی اخیر فوتبال باعث شد تا دقایقی با کاپیتان دوم پرسپولیس هم‌کلام شویم.

احمد نوراللهی در این روز‌های کرونایی و قرنطینه خانگی چه کار می‌کند؟
ورزش و نرمش انجام می‌دهم و برخی اوقات هم کتاب می‌خوانم.

چه کتاب‌هایی؟
آن هم بیشتر در زمینه ورزشی و خاطرات بزرگان فوتبال است. فیلم مسابقات فوتبال هم تماشا می‌کنم. البته گاهی هم سری به سایت‌ها و رسانه‌های خبری و ورزشی می‌زنم. این روز‌ها به نظر می‌رسد برخی رقیبان ما هماهنگ و مهندسی شده حرف از مختومه شدن لیگ می‌زنند آن هم بدون تعیین تیم قهرمان!

جالب است!
احمد نوراللهی: بله، جالب است! قهرمانی‌های پرسپولیس در سه، چهار سال گذشته محصول تلاش کادر فنی، بازیکنان، هواداران بوده که هیچ‌کس نمی‌تواند با استفاده از واژه مهندسی و... آن را زیر سؤال ببرد. پرسپولیس شخصیت و قدرت خود را داخل زمین نشان داده و می‌بینید همین فصل هم با ۱۰ امتیاز اختلاف صدرنشین لیگ هستیم. همین الان هم ۸۰ درصد راه قهرمانی را طی کرده‌ایم. آیا درست است که در این مقطع لیگ بدون تعیین قهرمان مختومه اعلام شود؟ مهندسی یعنی اینکه لیگ بدون تعیین قهرمان مختومه و اختلاف ۱۰ امتیازی ما با تیم دوم جدول در فاصله ۹ هفته به پایان مسابقات نادیده گرفته شود.

۸۰ درصد راه یا ۶۰ تا ۷۰ درصد؟
نه، همان ۸۰ درصد! ۹ هفته باقی‌مانده و ما با ۴۷ امتیاز و اختلاف ۱۰ امتیازی با تیم دوم جدول در صدر قرار داریم در حالی که با همه رقیبان مستقیم و مدعیان اصلی قهرمانی هم بازی کردیم و یعنی چه که همه امتیازات و بازی‌ها هیچ و نقطه سرخط؟! حریفان اصلی ما با یکدیگر بازی دارند و من با همه احترامی که برای تمام تیم‌ها قائلم باید بگویم بازی‌های نسبتاً آسان‌تر پرسپولیس باقی مانده است. مضاف بر اینکه هنوز فیفا یا AFC هیچ تصمیمی نگرفته‌اند، اما اینجا در ایران ما می‌خواهیم زودتر لیگ را مختومه کنیم. این در حالی است که شنیدیم قرار است بوندس‌لیگا و لیگ برتر انگلیس آغاز شود.

تو هم می‌گویی بازی‌های لیگ باید از سر گرفته شود؟
احمد نوراللهی: من چنین حرفی نمی‌زنم. حرف من و همه پرسپولیسی‌ها به ویژه هواداران این است که اگر قرار است لیگ همین جا مختومه اعلام شود باید تیم ما را با توجه به اختلاف ۱۰ امتیازی مثل لیگ فرانسه و پاری‌سن‌ژرمن قهرمان معرفی کنند. بعد چند سؤال برای من به وجود آمده است.

چه سؤالی؟
به فرض هم که لیگ امسال مختومه شود. تکلیف برگزاری لیگ بیستم چه می‌شود؟ چه تضمینی وجود دارد تا شروع لیگ آینده ویروس کرونا ریشه‌کن شود؟! این‌جوری که فوتبال می‌میرد!

به هر حال خطر کرونا جدی است و اگر خدای ناکرده یک فوتبالیست به این ویروس مبتلا شود ممکن است ۳۰ درصد ریه‌هایش را از دست بدهد.
همان سؤال را تکرار می‌کنم آیا فصل بعد دیگر کرونایی وجود ندارد؟ بر اساس اخبار موثق من خودم شنیدم که این ویروس تا پایان سال به صورت کامل ریشه‌کن نخواهد شد. قرار است لیگ فصل بعد هم تعطیل شود؟ کرونا فقط در فوتبال است؟ الان مترو، قطار، اتوبوس، فرودگاه‌ها و حتی مراکز خرید که محل تجمع افراد است با خیال راحت دایر است و حرفی هم از شیوع ویروس کرونا در این اماکن زده نمی‌شود، اما به فوتبال که می‌رسد...

این روز‌ها اغلب شاهد هستیم بازیکنان پرسپولیس در خصوص لزوم تعیین قهرمان لیگ نوزدهم در صورت مختومه شدن مسابقات مصاحبه کرده و حرف می‌زنند، اما اعضای هیئت‌مدیره باشگاه کمترصحبتی دراین رابطه انجام داده‌اند.
احمد جرالد پرسپولیس گفت: این مدت ما ثبات مدیریتی نداشته‌ایم. مشکلات زیادی در باشگاه پرسپولیس وجود دارد که اعضای هیئت‌مدیره هم باید آن را رفع و رجوع کنند. شکایات خارجی‌ها هم مزید بر علت شده است. به نظر من هم باشگاه ما باید با جدیت از حق و حقوق بازیکنان و هواداران تیم صدرنشین دفاع کرده و اجازه ندهد لیگ را بدون تعیین قهرمان تمام کنند. البته می‌دانم مدیران باشگاه پیگیر این موضوع هستند.

بحث شکایت را پیش کشیدی. در خصوص شکایت برانکو و بودیمیر چه نظری داری؟
به من باشد می‌گویم برانکو باید ۱۰ برابر دستمزدش از پرسپولیس پول بگیرد. او خیلی برای پرسپولیس زحمت کشید و جام‌های زیادی هم به ارمغان آورد. یک مربی جنتلمن و باشخصیت که قشنگ نیست برای دریافت حق و حقوقش از پرسپولیس مجبور شود به فیفا شکایت کند.

برخی منتقدان شما می‌گویند چرا برانکو در پرسپولیس ثبات داشت و ۴ سال او را نگه داشتند، اما استراماچونی را از تیم آبی‌ها فراری دادند؟
شما فکر می‌کنید برانکو در پرسپولیس اذیت نشد؟ ۶ ماه ۶ ماه حقوق نگرفت و صدایش درنیامد. باور نمی‌کنید او از جیبش هم برای تیم ما خرج می‌کرد!

برانکو از جیبش برای پرسپولیس خرج می‌کرد؟
درست شنیدید! در فینال جام‌حذفی پارسال برانکو از جیب خودش برای بچه‌ها پاداش گذاشت.

برانکو پس از قهرمانی جام‌حذفی چقدر به شما پاداش داد؟
رقم دقیقش را الان در ذهن ندارم ولی فراموش نکنید از جیب شخصی خودش به بچه‌ها پاداش داد و نه حساب باشگاه! زمان برانکو هم چهار یا پنج مدیرعامل درپرسپولیس عوض شد. ثباتی نبود ولی این مربی با درایت و از خود گذشتگی توانست تیم را سرپا نگه دارد و ۷ جام با پرسپولیس بگیرد. به نظرم ما با برانکو خوب تا نکردیم.

تو رابطه خوبی با برانکو داشتی؟
من با همه مربیان خودم رابطه خوبی داشته و دارم. همین الان واقعاً خوشحالم در خدمت مربی و بازیکن بزرگی مثل آقایحیی (گل‌محمدی) هستم که فقط و فقط به قهرمانی فکر می‌کند. در مورد برانکو هم باید بگویم برای من احمد نوراللهی و همه بچه‌ها مثل یک پدر یا برادر بزرگ‌تر بود. خیلی به پیشرفت من و همبازیانم کمک کرد و این روحیه مبارزه و جنگ برای قهرمانی را از او یاد گرفتیم.

اخلاق تو خیلی شبیه دوران بازی یحیی گل‌محمدی است. هر دو آرام، کم‌حرف و بی‌حاشیه هستید؟
شاید من هم مثل آقایحیی کم‌حرف و آرام باشم، اما او کاپیتان تیم ملی بوده و در جام جهانی گل زده است. من باید تلاش کنم که ان‌شا‌ءا... به آن جایگاه برسم.

راستی شنیدیم چندی پیش اقلام بهداشتی و ضدعفونی‌کننده تهیه کرده و به استان خودت گلستان ارسال کردی.
لطفاً سؤال بعدی را بپرسید! هیچ تمایلی ندارم در این رابطه صحبت کنم.

بسیارخوب، اخیراً با علی کریمی ملاقاتی داشتی و عکس دو نفره شما هم منتشر شد.
مربوط به الان نمی‌شود و آن عکس مربوط به مدتی پیش است. ملاقات خوبی بود و علی‌آقا هم یک شخصیت بی‌نظیر و دوست‌داشتنی است که آدم از همنشینی با او لذت می‌برد. باعث افتخار بود که دقایقی با آقای کریمی هم‌صحبت شدیم و... به خودش هم گفتم امیدوارم لایق پیراهن شماره ۸ باشم که تن او، آقامجتبی محرمی، ناصرخان محمدخانی، حسین‌آقا کلانی، آقامرتضی کرمانی‌مقدم، علی‌آقا انصاریان و... بوده است.

احمد نوراللهی تا چه زمانی با پرسپولیس قرارداد دارد؟
من یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم.

تو که در قراردادت بند و تبصره برای جدایی از پرسپولیس در صورت رسیدن پیشنهاد خارجی نداری؟
نه، یک‌سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و افتخار می‌کنم پیراهن این تیم بزرگ و مردمی را می‌پوشم.

حالا هم که کاپیتان پرسپولیس شدی و معلوم است دیگر از این تیم جدا نمی‌شوی.
کاپیتان ما که آقاسید (سیدجلال حسینی) است. یک بازیکن بزرگ و حرفه‌ای که تداوم او می‌تواند الگویی برای همه فوتبالیست‌های جوان و خود من باشد.

این روز‌ها صدای اغلب بازیکنان پرسپولیس به خاطر مشکلات مالی و بدقولی‌های باشگاه درآمده است. به عنوان یکی از بازیکنان باتجربه تیم صحبتی در این رابطه نداری؟
به هرحال مطالبات بچه‌ها از فصل گذشته باقی مانده و در فصل جاری هم حدود ۵۰ درصد دریافتی داشته‌ایم. در وضعیتی هم به سر می‌بریم که کاملاً بلاتکلیف هستیم. اصلاً معلوم نیست چه کسی مدیرعامل پرسپولیس می‌شود و خودمان واقعاً از این وضعیت بلاتکلیفی خسته شدیم. شب عید فقط ۳ درصد دریافتی داشتیم که... نمی‌دانم چه بگویم؟ هواداران هم ما را درک می‌کنند که مگر می‌شود تیمی سه سال پشت سر هم قهرمان شود و در سال چهارم هم با ۱۰ امتیاز اختلاف صدرنشین جدول باشد ولی با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کند؟ من یوونتوس و ایتالیا یا بایرن‌مونیخ و آلمان را مثال نمی‌زنم که خیلی از ما جلوتر هستند، اما در لیگ‌های پرتغال، بلژیک یا هلند هم همه چیز تعریف شده است. در همین حاشیه خلیج فارس کدام تیم پرطرفدار و قهرمانی این‌چنین با بی‌پولی مواجه می‌شود؟ مشکلات مالی قهرمان ۳ دوره گذشته لیگ و مدعی اصلی سال جاری فقط در ایران اتفاق می‌افتد و بس!

خودت چقدر امیدوار به حل مشکلات هستی؟
گفتم که در حال حاضر باشگاه با تعدد شکایات و احکام فیفا هم مواجه است. مواردی که امیدوارم به کسر امتیاز یا محرومیت پرسپولیس منجر نشود. هنوز فراموش نکرده‌ایم که اگر برای فینال لیگ قهرمانان آسیا محروم نبودیم و می‌توانستیم دو یا سه بازیکن بخریم چه بسا قهرمان می‌شدیم. آن جام فقط و فقط به خاطر بسته ماندن دو پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس از دست ما پرید. می‌دانم مدیران و اعضای هیئت‌مدیره باشگاه پرسپولیس هم خیلی زحمت می‌کشند ولی یک‌دست صدا ندارد. باید هر چه زودتر مدیرعامل باشگاه انتخاب شده و مشکلات به حداقل برسد.

اگر با مجوز ستاد مقابله با کرونا در ورزش و فدراسیون فوتبال مسابقات لیگ نوزدهم از سر گرفته شود، فکر می‌کنی پرسپولیس با قدرت قهرمان می‌شود؟
من مطمئن هستم و به همه هواداران پرسپولیس قول می‌دهم مسابقات به هفته سی‌ام هم نکشد و تیم ما زودتر از هفته پایانی برای چهارمین بار متوالی قهرمان لیگ برترشود. یک درصد هم در این مورد شک نکنید!

راستی در این روز‌های قرنطینه خانگی بازی‌های تونی کروس را تماشا می‌کنی؟
مسابقات لالیگا هم مثل همه کشور‌ها تعطیل است، اما فیلم آرشیوی مسابقات رئال‌مادرید و بازی‌های تونی کروس را با دقت و وسواس تماشا می‌کنم.

ممنون از اینکه وقت خودت را به ما دادی. برای تو آرزوی سلامتی و تندرستی داریم.
سپاسگزارم و امیدوارم هرچه زودتر زندگی همه مردم و ما فوتبالی‌ها دوباره به حالت عادی برگردد. دلم برای زمین چمن، تمرین، مسابقه، همبازیانم و به ویژه هواداران پرسپولیس خیلی تنگ شده است.

۱۳۹۹/۲/۱۷

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...