نسخه چاپی

تكذیب ادعای حمله ملخ‌ها به تهران

عکس خبري -تکذيب ادعاي حمله ملخ‌ها به تهران

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست تهران گفت: ملخ‌ها در سال‌های گذشته در مناطق مستعد جنوبی تهران تخم‌گذاری كرده‌ بودند. تا وقتی خسارت اقتصادی وارد نكنند با آنها مبارزه نمی‌شود.

به گزارش نما، محمد کرمی رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران در خصوص خبرهای منتشر شده از حمله ملخ ها به تهران اظهار داشت: ملخ ها به تهران حمله نکردند، ملخ های مشاهده شده در جنوب تهران مربوط به تخم گذاری های یک و دو سال گذشته هستند که با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی و رطوبت مناسب خاک متولد شده اند.

وی ادامه داد: هر زمانی که رطوبت زمین مناسب باشد و دمای هوا هم افزایش یابد تخم‌های ملخ هایی که در سال گذشته در درون خاک بودند، در اصطلاح تفریق (متولد) می شود.


کرمی در خصوص لزوم مقابله با این حشرات نیز گفت: اگر تعداد ملخ ها به حدی برسد که باعث خسارت اقتصادی شود و به کشاورزی آسیب وارد کند وزارت جهاد کشاورزی برای مقابله با آن اقدام خواهد کرد.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران ملخ ها را به صورت طبیعی مضر ندانست و گفت: این حشرات بخشی از زنجیره غذایی در طبیعت محسوب می شوند و در فصل زاد آوری و جوجه آوری پرندگان پوره های یک و دو آنها به عنوان تغذیه پرندگان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی خاطر نشان کرد: ملخ ها در سالهای گذشته هم وجود داشته اند اما شرایط آب و هوایی به گونه‌ای نبود که به این شدت افزایش یابند.

کرمی از گزارش های ادارات محیط زیست در خصوص وجود ملخ ها در جنوب تهران به خصوص در شهرستان‌های اسلامشهر ورامین و قرچک خبر داد و ابراز: شرایط این مناطق برای تخم گذاری ملخ ها مناسب تر از دیگر مناطق تهران است.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۳/۶

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...