نسخه چاپی

جام گرفتن بی‎ مسابقه را دوست ندارند

عکس خبري -جام گرفتن بي‎ مسابقه را دوست ندارند

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: اینقدر در سال‌های اخیر بدون برگزاری مسابقه به پرسپولیس جام داده شده كه خود طرفداران پرسپولیس هم از این بابت ناراحتند.

به گزارش نما، علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال با مثبت تلقی کردن اوضاع و احوال این روزهای مجموعه‌ای که خود در اسفند برای مدت کوتاهی مدیریتش را در دست داشت، ابراز امیدواری کرد با ادامه همین روند و شرایط پیش‌رو اوضاع تیم استقلال روز به روز بهتر هم خواهد شد. او همچنین در صحبتی که با خبرورزشی داشت، از اینکه پرسپولیسی‌ها و یا برخی مدیران و مربیان شاغل در لیگ که علاقه‌مند به تیم پرسپولیس هستند، خواهان لغو رقابت‌ها با قهرمانی این تیم شده‌اند، این موضوع را رد کرد.

آقای فتح‌الله‌زاده! این روزها شرایط تیم استقلال را چطور می‌بینید؟
خوشحالم می‌بینم وضعیت باشگاه استقلال کم‌کم به سمت آرامش نسبی می‌رود و این بیش از هر چیز باعث خوشحالی و آرامش هواداران است. موضوعی که طرفداران استقلال طی سالیان اخیر به شدت نگران بودند و تا حدودی می‌توان گفت یک آب خوش از گلوی‌شان پایین نرفته.

الان اوضاع استقلال خوب شده که شما این‌گونه صحبت می‌کنید؟
وقتی خبر می‌رسد میلیچ و دیاباته به تهران آمده‌اند، امیدواری ایجاد می‌شود و هوادار با خاطری آسوده‌تر اخبار تیمش را دنبال می‌کند. این آرامش نسبی کم‌کم موجب می‌شود در سایر بخش‌های باشگاه و تیم فوتبال هم تسری پیدا کند.

اوضاع تمرینات استقلال را پیگیری می‌کنید؟
بله! مدتی است تمرینات به صورت منسجم و با قدرت پیگیری می‌شوند و احساس می‌کنم استقلال با ادامه این آرامش حتی شانس قهرمان شدن در این لیگ برتر را هم دارد.

چطور؟
فوتبال ورزش ثانیه هاست و هیچ‌کس نمی‌تواند یک دقیقه بعد را در یک فوتبال ۹۰ دقیقه‌ای پیش‌بینی کند. به خاطر همین چنین حرفی را می‌زنم.

اما پرسپولیسی‌ها معتقدند آن‌ها قهرمانند و باید بدون برگزاری رقابت‌ها تیم‌شان را قهرمان اعلام کنند. حتی برخی مربیان و مدیران شاغل در لیگ برتر که به دنبال تعطیلی لیگ هستند معتقدند پرسپولیس باید قهرمان شود؟
به نظر من پرسپولیس باید کار خودش را انجام دهد. قطعاً هواداران این تیم هم دوست دارند با مسابقه جام بگیرند. اینقدر در سال‌های اخیر بدون برگزاری مسابقه به پرسپولیس جام داده شده که خود طرفداران پرسپولیس هم از این بابت ناراحتند. مخاطب اصلی من طرفداران پرسپولیس هستند که حتم دارم حرفم را تأیید می‌کنند و خودشان هم دوست ندارند با چنین شرایطی تیم‌شان قهرمان شود، اما یک موضوع دیگر هم هست.

چه موضوعی؟
اینکه ۱۰ امتیاز به هیچ عنوان امتیاز مطمئنی برای قهرمانی نیست. من به یاد دارم در سال‌های پایانی مدیریتم قبل از این دوره آخر با سرمربیگری مرفاوی ۴ هفته مانده به پایان لیگ ۱۰ امتیاز از سایر رقبا پیش بودیم. آن زمان یک پیشکسوت پرسپولیس مصاحبه کرد و گفت آن‌ها می‌توانند قهرمان شوند. همان زمان سرمربی تیم ما هم صحبت کرده بود و پیش‌بینی‌اش از قهرمان شدن استقلال قطعی بود. یعنی استقلال باید هر ۴ بازی آخرش را می‌باخت و پرسپولیس همه مسابقاتش را می‌برد تا استقلال قهرمان نشود و در نهایت در همان فصل ما بازی‌های آخر را از دست دادیم و پرسپولیس در کمال تعجب و با کسب نتایج بهتر یک پله بالاتر از استقلال ایستاد و سوم شد و ما چهارم شدیم. به همین خاطر است که می‌گویم حتی در فاصله چهار هفته آخر لیگ هم که ما ۹۹ درصد قهرمان بودیم نباید چنین ادعایی می‌کردیم، چه برسد به حالا که استقلال هنوز ۱۰ بازی تا پایان فصل پیش‌رو دارد و با ۳۰ امتیاز هر اتفاقی ممکن است. به نظر من چنین تحلیل‌هایی اصلاً درست نیست.

پیشنهاد شما چیست؟
فکر می‌کنم می‌توان با تدابیر دیگری شرایط برگزاری مسابقات را راحت‌تر کرد. اگر قرار باشد لیگ برگزار شود، اهمیت آن بیش از هر چیز به دو دلیل است. اول اینکه تیم‌های صدر جدول تکلیف قهرمان و سهمیه آسیایی‌شان مشخص می‌شوند و بخش دیگر اهمیت نیز به تیم‌های پایین جدولی مربوط می‌شود که یا باید سقوط کنند و یا در لیگ برتر بمانند. به همین خاطر نمی‌توان تدبیر کرد و با حضور تمام مدیران باشگاه‌ها در سازمان لیگ در این باره یک تصمیم قاطع گرفت.

چه تدبیری؟ پیشنهاد شما چیست؟
فکر می‌کنم بتوان بین ۵، ۶ تیم صدر جدول که تقریباً از نظر امتیازی شانس قهرمانی دارند، یک تورنمنت ۶ جانبه برگزار کنیم و همین‌طور بین ۴، ۵ تیم انتهای جدول یک تورنمنت ۵ جانبه! با این شرایط هم تیم‌های میانه جدولی از خطر ابتلا به کرونا در امان می‌مانند و هم می‌توان تیم‌های حاضر در این دو تورنمنت را در شهرهای سفید و در حالت قرنطینه با خیال راحت به مصاف هم فرستاد. البته این یک پیشنهاد است که به ذهنم رسیده و قطعاً خام است. اگر مسئولان آن را چکش‌کاری کرده و شرایط اجرایش را ایجاد کنند، قطعاً مثمرثمر خواهد بود.
منبع: روزنامه خبر ورزشی

۱۳۹۹/۳/۱۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...