نسخه چاپی

دولت برنامه‌ای برای افزایش قیمت گازوئیل ندارد/ حداقل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان می‌شود

عکس خبري -دولت برنامه‌اي براي افزايش قيمت گازوئيل ندارد/ حداقل حقوق بازنشستگان تأمين اجتماعي ? ميليون و ??? هزار تومان مي‌شود

سخنگوی دولت با بیان اینكه ستاد ملی كرونا در آخرین جلسات خود چشم انداز پایانی برای كرونا تصور نكرد، گفت: این چشم انداز به ما می‌گوید كه نباید خللی در زندگی اقتصادی مردم ایجاد شود.

به گزارش نما، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه گفت: کماکان کرونا مسأله اصلی تمامی جوامع است و آثار اقتصادی کرونا در غالب کشورها در حال جریان است.

وی ادامه داد: با توجه به اعلام سریع شیوع کرونا در کشور توسط دولت، کارنامه قابل قبولی را مردم و دولت در جهان نشان دادند.

ربیعی با بیان اینکه ستاد ملی کرونا در آخرین جلسات خود چشم انداز پایانی برای کرونا تصور نکرد، گفت: این چشم انداز به ما می‌گوید که نباید خللی در زندگی اقتصادی مردم ایجاد شود. اقتصادهای با رشد بالا هم در اجرای سیاست های اقتصادی در زمان کرونا مشکل دارند.

سخنگوی دولت اظهار داشت: پروتکل های سخت گیرانه و نظارت سخت گیرانه از سیاست های این دوران است. ما وظایفی چون تامین نیازهای بهداشت، استمرار خدمات اصلی جامعه، تامین کالاهای اساسی و پیشگیری از غافل گیری در موج های جدید را توامان در دولت دنبال می‌کنیم.

وی تصریح کرد: شیب مرگ و میر حاصل از کرونا با شیب رو به پایین در حرکت است.

ربیعی با تاکید بر اینکه ایران آمادگی کامل تبادل زندانیان را دارد ، اظهار داشت مسئولیت تعلل در این زمینه بر عهده آمریکا است.

سخنگوی دولت در مورد تلاش دولت در زمینه دولت الکترونیک گفت با اقدامات انجام شده از سه میلیون مراجعه حضوری به ادارات جلوگیری و کیفیت خدمات افزایش یافت.

وی با تاکید بر کاهش ثبت شرکت ها از ۷۲ روز به ۷۲ ساعت گفت: سیاست گسترش دولت الکترونیک و رفع موانع تولید تا ۱۴۰۰ ادامه دارد.

ربیعی تصریح کرد: کاری به مسائل انتخابات آمریکا نداریم و آن مربوط به مسائل داخلی آمریکا است، اینکه چه کسی رای بیاورد بنای ما نیست، بنای ما منافع ملی است. در صورتی که آمریکا قصد مذاکره دارد پای میز گفت و گو با حضور دیگر کشور ها بیاید.

سخنگوی دولت در مورد گزینه وزارت صمت نیز، گفت لیستی از افراد تهیه شده است. در دوران سرپرستی هم با افت فعالیت روبرو نبودیم و اقدامات خوبی انجام شده است، پیش از موعد مقرر گزینه دولت برای وزارت صمت به مجلس معرفی می‌شود.

وی در پاسخ به سوالی مورد اینکه آیا دولت برنامه ای برای افزایش قیمت گازوئیل دارد، گفت: خیر برنامه ای در این زمینه نداریم و طبق قانون بودجه هم برنامه ای برای این موضوع نداریم.

ربیعی با تاکید بر اینکه زندگی مردم در دوران تحریم سخت شده است، اظهار داشت: احتمالا در جلسه آخر این هفته حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، دو میلیون و هشتصد و پنجاه هزار تومان خواهد شد. قطعا امسال بنا داریم همسان سازی حقوق را دنبال خواهیم کرد.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۳/۱۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...