نسخه چاپی

«توقیف سیستمی خودرو» در انتظار بی‌توجهان به پیامك بدحجابی

عکس خبري -«توقيف سيستمي خودرو» در انتظار بي‌توجهان به پيامک بدحجابي

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت گفت: شهروندان در مهلت تعیین‌شده در پیامك كشف حجاب در خودرو به پلیس امنیت مراجعه كنند، در غیر این صورت خودرو در سیستم توقیف خواهد شد.

به گزارش نما، سردار علی ذوالقدری رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت، در خصوص پیامک‌های طرح ناظر و چگونگی عملکرد شهروندان هنگام دریافت پیامک‌ها اظهار داشت: شهروندان به محض دریافت پیامکی با مضمون: «مالک خودرو! در خودروی شما کشف حجاب صورت گرفته» باید بلافاصله به یکی از مراکز پلیس امنیت مراجعه کنند؛ فرقی ندارد که در کدام شهر حضور داشته و پیامک تخلف مبنی بر کشف حجاب در شهر دیگری باشد.

وی گفت: مالک و متصرف خودرو باید به مرکز پلیس امنیت مراجعه کرده و در صورت آنکه کشف حجاب را مرتکب شده است، تعهد دهد.

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت مبنی بر اینکه افرادی عنوان می‌کنند که پیامک اشتباهی برای آنها ارسال شده، تصریح کرد: اگر فردی فکر می‌کند که اشتباهی پیامک برایش ارسال شده، آن هم باید به پلیس امنیت مراجعه کرده و در آنجا فرم اعتراض را گرفته و پُر کند؛ اگر اصلاً مراجعه نکند، خودرویش بعد از مهلت مقرر توقیف می‌شود.

سردار ذوالقدر اعلام کرد: چه کسانی که مرتکب جرم کشف حجاب شده و چه کسانی که نسبت به این موضوع اعتراض دارند، باید در 10 روز فرصتی که برای مراجعه‌شان به مرکز پلیس امنیت مقرر شده، حتماً حضور یابند، چرا که سیستم طوری طراحی شده که اگر فرد به پلیس مراجعه نکند و تعهد یا اعتراض نکند، خودرویش در سیستم توقیف می‌شود.

وی گفت: افرادی که بیش از چهار یا پنج بار سابقه توقیف در سیستم داشته باشند، بلافاصله به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

سردار ذوالقدری با تأکید بر این مطلب که پلیس به صحت گفتار مراجعه‌کنندگان توجه کرده و بررسی اعتراضات را در دستورکار دارد، گفت: بررسی اعتراضات در اسرع وقت در دستورکار بوده و شهروندان نگرانی در این خصوص نداشته باشند.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۳/۲۱

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: