نسخه چاپی

تراكتور سرپرست فدراسیون فوتبال را تهدید كرد

عکس خبري -تراکتور سرپرست فدراسيون فوتبال را تهديد کرد

باشگاه تراكتور تبریز با ارسال نامه‌ای به سرپرست فدراسیون فوتبال، از او خواست برای آغاز مجدد مسابقات فوتبال در كشور، با دو شرط این باشگاه موافقت كند.

به گزارش نما، به نقل از روابط عمومی باشگاه تراکتور تبریز، باشگاه تراکتور با ارسال نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان لیگ، ضمن یادآوری عواقب ناشی از شروع مجدد لیگ‌برتر در وضعیت بحرانی شیوع کرونا، دو شرط این باشگاه جهت موافقت با شروع مسابقات را اعلام کرد که متن این نامه به شرح زیر است:

«به نام خدا

ریاست محترم سازمان لیگ فوتبال جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای حیدر بهاروند

موضوع: یادآوری عواقب ناشی از شروع مجدد لیگ در وضعیت بحرانی شیوع بیماری کووید١٩

با احترام؛ باشگاه فرهنگی ورزشی و اقتصادی تراکتور به‌عنوان یکی از باشگاه‌های خصوصی شاغل در لیگ برتر، نکات ذیل را به استحضار می‌رساند:

1- همانگونه که مستحضرید با توجه به گزارش‌های وزارت بهداشت، بیماری کووید 19 در حال حاضر در کشور ما دارای شیب صعودی است و براساس اعلام دانشگاه علوم‌ پزشکی، استان آذربایجان شرقی نیز در وضعیت قرمز قرار دارد.

2- وزارت بهداشت به‌عنوان عالی‌ترین مرجع بهداشت و درمان کشور، مخالفت خود را با شروع مجدد لیگ‌های ورزشی صراحتاً اعلام کرده است، علاوه بر این معاون محترم وزیر بهداشت طی مصاحبه‌ای در مورخه 99/3/27 از بازگشت هوشمند محدودیت‌ها خبر داده است.

3- عالی‌ترین مرجع فوتبال، فیفا پیش‌تر طی بخشنامه و همچنین مصاحبه ریاست آن ارگان بین‌المللی، اصل اول را سلامت بازیکنان و داوران و ... اعلام کرده است.

4- پیش از این چهار باشگاه خصوصی طی بیانیه‌ای، مواضع خود را به صورت شفاف بیان کرده‌ و مربیان و بازیکنان هفت تیم لیگ برتری نیز با امضای طوماری، از شرکت در بازی‌های لیگ در شرایط موجود اعلام معذوریت کرده‌اند.

5- آقای سهیل مهدی در مصاحبه‌ای صراحتاً اعلام کرده که اکثر باشگاه‌ها، امکان تأمین هزینه اجرای پروتکل بهداشتی را ندارند. حال سؤال این است که ایشان، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ چه تضمینی می‌دهند که این بیماری از بازیکنان باشگاه‌هایی که توانایی رعایت پروتکل را ندارند، به سایر بازیکنان سرایت نکند؟ اگر چه آقای مهدی در مصاحبه خود با فرار به جلو اعلام کرده است که باشگاه‌ها باید تضمین بدهند!

علی‌ایحال با عنایت به موارد فوق‌الذکر، اصرار سازمان لیگ بر شروع مجدد رقابت‌ها به منظور تأمین منافع چه کسانی است؟ آنچه مسلم است منافع و حقوق باشگاه‌ها مدنظر نیست!

از این رو، این باشگاه اعلام می‌دارد در صورت تحقق یکی از دو شرط ذیل موافق شروع مجدد لیگ است.

الف- جنابعالی به‌عنوان سرپرست فدراسیون و رئیس سازمان لیگ، مسئولیت کامل عواقب ناشی از شروع لیگ را صراحتاً بر عهده بگیرید.

ب- جلسه‌ای با حضور تمامی مدیران عامل باشگاه‌های لیگ برتر تشکیل و در ارتباط با ادامه لیگ رأی‌گیری شود.

در غیر این‌صورت ناگزیر از مراجعه به AFC و FIFA جهت احقاق حقوق خود خواهیم بود.

لازم به یادآوری است که سکوت سایر تیم‌ها دلیل رضایت بر شروع لیگ نیست؛ بلکه به سبب این است که مستقیم یا غیرمستقیم تحت نظارت دولت هستند. به‌صورتی که پیش از این، اکثر قریب به اتفاق تیم‌ها مخالفت خود با از سرگیری مسابقات در شرایط فعلی را اعلام کرده‌اند».

۱۳۹۹/۳/۳۱

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی: