نسخه چاپی

نژادپرستی نظام‌مند در آمریكا بیش از دو قرن قدمت دارد

عکس خبري -نژادپرستي نظام‌مند در آمريکا بيش از دو قرن قدمت دارد

بایدن، در پیام توئیتری خود به مناسبت روز استقلال آمریكا در مورد نژادپرستی نظام‌مند در این كشور اظهار نظر كرد.
به گزارش نما، «جو بایدن»، نامزد حزب دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و رقیب دونالد ترامپ ، رئیس جمهور کنونی این کشور، در پیام توئیتری خود به مناسبت روز استقلال آمریکا در مورد نژادپرستی نظام‌مند در این کشور اظهار نظر کرد.

اخبار بین الملل-بایدن در پیامش نوشت: « نژادپرستی نظام‌مند بیش از ۲۰۰ سال است که در آمریکا وجود داشته و همچنان تأثیر مخربی بر جامعه آمریکا دارد.»

وی همچنین نوشت آمریکا هرگز مطابق با اصل بنیانگذاری یعنی «تمام مردم یکسان آفریده شده‌اند» پیش نرفته است و بعد از بیش از ۲۰۰ سال نژادپرستی نظام‌مند پیروی نکردن از آن همچنان به قوت هرچه تمام‌تر برجا مانده است.


رقیب ترامپ همچنین نوشت: «تاریخ آمریکا، یک افسانه نیست و مبارزه برای روح این ملت یک کشمکش دائمی ۲۴۰ ساله است. اما در حال حاضر این نبردی است که ما می‌توانیم با کمک یکدیگر، پیروز شویم و خواهیم شد.»

پس از قتل جورج فلوید، شهروند سیاهپوستی که در ایالت مینه‌سوتا به دست پلیس بی‌رحم سفیدپوست آمریکایی به قتل رسید، اعتراضات گسترده‌ای علیه نژادپرستی در آمریکا و سرتاسر جهان رقم خورده که به تازگی آن را بزرگترین اعتراض تاریخ آمریکا دانسته‌اند.

اما ترامپ این معترضان را چپ‌گرای افراطی دانسته و بارها بر نقش آنتیفا در شورش‌های اخیر تاکید داشته و در آخرین سخنرانی خود در روز استقلال باز هم به آنها واکنش نشان داده است.

او در این سخنرانی از اعتراضات اخیر به قتل جورج فلوید، شهروند سیاهپوستی که به دست افسر پلیس سفیدپوست آمریکایی به قتل رسید، انتقاد کرد و گفت: «و اکنون ما در حال مبارزه با چپگراها، آنتیفا، آنارشیسست‌ها و اخلالگرایان هستیم. این افراد در بیشتر مواقع نمی‌دانند در حال انجام چه کاری هستند.»


۱۳۹۹/۴/۱۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...