نسخه چاپی

ظریف با برهم صالح دیدار و گفت‌وگو كرد

عکس خبري -ظريف با برهم صالح ديدار و گفت‌وگو کرد

وزیر امور خارجه ایران در ادامه رایزنی‌ها با مقامات عراقی با برهم صالح رئیس جمهور این كشور دیدار و دو طرف بر توسعه و تعمیق روابط تأكید كردند.

به گزارش نما، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظهر امروز (یکشنبه) با برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار طرفین ضمن تاکید بر روابط دیرینه و تاریخی دو کشور، توسعه و تعمیق آن را به نفع دو ملت و کشورهای منطقه خواندند.

در دیدار ظریف و برهم صالح همچنین در خصوص آخرین تحولات روابط دوجانبه و برخی موضوعات مهم برای گسترش روابط اقتصادی و تجاری دو کشور، پیگیری شهادت سرداران مقاومت، مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین المللی و سایر موضوعات مورد علاقه رایزنی و تبادل نظر شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که در رأس هیأتی به بغداد سفر کرده در ادامه رایزنی‌ها با مقامات عراقی با فؤاد حسین وزیر خارجه، مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر و هادی ( ابو حسن ) العامری رئیس ائتلاف فتح عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف پیش از این نیز با فؤاد حسین وزیر خارجه و در نشست خبری مشترک حضور یافت. وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری مشترک با همتای عراقی عنوان کرد که منطقه ما نیاز به آرامش دارد و گفت: برای ما عراق قوی و پر از صلح و آرامش و دارای روابط سازنده و خوب با همسایگان از اهمیت برخوردار است.

دیدار با مصطفی الکاظمی نخست‌وزیر عراق از دیگر دیدارهای ظریف با مقامات عراقی بود.وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با مصطفی الکاظمی درباره مناسبات دوجانبه، سفر قریب الوقوع الکاظمی و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به رایزنی پرداخت.

محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی، علیرضا عنایتی دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند.

وزیر خارجه و هیأت همراه در بدو ورود به عراق با حضور در محل شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و فاتحه قرائت کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران همچنین قرار است در ادامه دیدارهایش با مقامات عراقی با محمد الحلبوسی رئیس پارلمان، «فائق زیدان» رئیس شورای عالی قضایی عراق، «فالح الفیاض» رئیس سازمان الحشد الشعبی و «سید عمار الحکیم» رئیس جریان حکمت ملی نیز دیدار کند. ظریف اعلام کرد که بعدازظهر امروز نیز به دعوت نیچروان بارزانی به اقلیم کردستان عراق سفر خواهد کرد.

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد نیز امروز اعلام کرد که یک تن کمک دارویی و بهداشتی همزمان با سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به عراق وارد این کشور شد. این هدیه بهداشتی و دارویی در زمینه مقابله با بیماری کرونا است که قرار است تقدیم نماینده وزارت بهداشت و درمان عراق شود.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۴/۲۹

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...