نسخه چاپی

وعده بایدن برای مقابله با شیوع كرونا با اجباری كردن ماسك

عکس خبري -وعده بايدن براي مقابله با شيوع کرونا با اجباري کردن ماسک

نامزد دموكرات ریاست جمهوری آمریكا بر این باور است كه در صورت پیروزی در انتخابات نوامبر، استفاده از ماسك را در همه سفرهای بین ایالت‌های آمریكا اجباری خواهد كرد.

به گزارش نمابه نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ روز جمعه در اظهاراتی گفت: اگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شوم، استفاده از ماسک را در همه سفرهای بین ایالت های آمریکا اجباری خواهم کرد.
بر اساس این گزارش، دولت ترامپ پیش از این با اجباری کردن استفاده از ماسک مخالفت کرده است.

بایدن در سخنانی در شهر دلاویر افزود: من به عنوان رئیس جمهور پوشیدن ماسک در همه ساختمان های فدرال و همه سفرهای بین ایالت های آمریکا را اجباری خواهم کرد زیرا ماسک موجب حفاظت از جان و زندگی انسان ها می شود. پوشیدن ماسک یک بیانیه سیاسی نیست، یک دستورالعمل و توصیه علمی و پزشکی است.

روز دوشنبه مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا به همه مسافران و کارکنان در خطوط هوایی، قطارها، متروها و اتوبوس ها و تاکسی ها توصیه کرده است تا با پوشیدن ماسک از گسترش ویروس کرونا جلوگیری کنند.

شرکت های هواپیمایی، شرکت های حمل و نقل ریلی و اکثر سامانه های عمومی جابجایی مسافر و فرودگاه های آمریکا ، استفاده از ماسک را برای همه مسافران و کارکنان را اجباری کرده است.

کاخ سفید تاکنون بارها با درخواست کارشناسان بهداشت و سلامت برای اجباری شدن استفاده از ماسک در بخش حمل و نقل مخالفت کرده است.
منبع: تسنیم
ثبت: ۱۳۹۹/۸/۳

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 
آخرین اخبار...