نسخه چاپی

سودان مانعی برای مقاومت فلسطین می‌شود

عکس خبري -سودان مانعي براي مقاومت فلسطين مي‌شود

فرماندهان سودانی در دیدار با هیأت صهیونیست و در راستای عادی‌سازی روابط خود، اعلام كردند كه می‌توانند از ارسال سلاح به گروههای مقاومت حاضر در نوار غزه جلوگیری كنند.

به گزارش نما، یک هیأت نظامی صهیونیست در هفته جاری به خارطوم پایتخت سودان سفر و با مسئولان نظامی این کشور دیدار کرد.

منابع آگاه به روزنامه الاخبار لبنان گفتند که این هیأت، مذاکرات چند ساعته‌ای با مسئولان نظامی سودان داشته است، ولی «عبدالفتاح البرهان» رئیس «شورای حاکمیت» و فرمانده کل نیروهای مسلح سودان در این نشست حضور نداشته است.

به گفته این منابع، گزارش این دیدار در اختیار البرهان قرار گرفت و مهمترین مسائلی که مطرح شد، «همکاری نظامی در مبارزه با تروریسم به صورت کلی» بوده است.

این منابع همچنین خبر دادند که منظور هیأت اسرائیلی و فرماندهان سودانی از مبارزه با تروریسم، «همکاری اطلاعاتی برای جلوگیری از قاچاق سلاح به نوار غزه و در نتیجه تأمین امنیت دریچه آفریقا» است.

در واقع صهیونیستها با کمک فرماندهان سودانی قصد دارند مانع از ارسال سلاح به گروههای مقاومت حاضر در نوار غزه شوند.

رادیو ارتش اسرائیل هم خبر داد که این سفر، مقدمه‌ای برای سفر یک هیأت بزرگتر صهیونیستی است که طی هفته‌های آتی برای بررسی توافقنامه‌های مشترک در زمینه‌های کشاورزی، اقتصادی و آبیاری عازم خارطوم خواهد شد.

این سفر در حالی صورت گرفته که دولت کنونی سودان نتوانسته است مطالبات اقتصادی و مدنی شهروندان این کشور را برآورده کند و گرانی بی‌سابقه‌ای، تورم را در این کشور افزایش داده است.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۹/۵

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...