نسخه چاپی

نگرانی مقامات آمریكا بابت سوء استفاده ترامپ از قدرت

عکس خبري -نگراني مقامات آمريکا بابت سوء استفاده ترامپ از قدرت

مقامات بلندپایه در دولت كنونی آمریكا نسبت به سوء استفاده «دونالد ترامپ» از قدرت اجرایی خود برای ابطال نتایج انتخابات به شدت نگران هستند.

به گزارش نما به نقل از تارنمای اکسیوس، مقامات بلندپایه در دولت کنونی آمریکا به طور فزاینده‌ای نگران سوء استفاده «دونالد ترامپ» از قدرت اجرایی خود برای ابطال نتایج انتخابات هستند.

این مقامات می‌گویند که ترامپ این روزها بیشتر اوقات خود را با افرادی سپری می‌کند که به شدت به نظریه‌های توطئه معتقد بوده و در مورد سوءاستفاده فاحش از قدرت رجزخوانی می‌کنند.

بیم و نگرانی این مقامات آمریکا دلایل متعددی دارد، از جمله علاقه ویژه ترامپ به صحبتهای بی پرده «مایکل فلین» مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید در مورد برقراری حکومت نظامی؛ ایده صدور یک فرمان اجرایی برای توقیف و نظارت بر دستگاه‌های شمارش آرا؛ و انتخاب «سیدنی پاول» به سمت مشاور ویژه.

یک مقام بلندپایه دولت آمریکا می‌گوید که ترامپ «تهدیدهایی مبنی بر به زندان افکندن سیاستمداران را در حساب کاربری خود در توئیتر بازنشر می‌کند و وقت خود را به گفتگو با افرادی می‌گذراند که به توهم توطئه مبتلا هستند و آشکارا می‌گویند که برقراری حکومت نظامی در آمریکا ایرادی ندارد.

از سوی دیگر، روزنامه نیویورک تایمز نخستین بار گزارش داد که در نشست روز جمعه مقامات دولت آمریکا در کاخ سفید، ترامپ در مورد انتخاب سیدنی پاول به سمت مشاور ویژه برای رسیدگی به پرونده تقلب ادعایی در انتخابات ۲۰۲۰ صحبت کرده است.

یکی دیگر از ایده‌های جنجالی و مایه نگرانی مقامات آمریکا توقیف دستگاه‌های شمارش آرا و نظارت سیدنی پاول بر این دستگاه‌ها در مقام مشاور ویژه ترامپ است.

گفتنی است مایکل فلین، مشاور امنیت ملی پیشین ترامپ که در نوامبر سال جاری از سوی رئیس جمهور آمریکا عفو شد، از جمله مقامات این کشور است که به بروز تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ باور دارد و به سبب نزدیکی به ترامپ در طرح و تشویق ایده‌های جنجالی همچون برقراری حکومت نظامی نقشی محوری ایفا می‌کند.
منبع: مهر

۱۳۹۹/۹/۳۰

اخبار مرتبط
نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...