نسخه چاپی

ریه تهرانی‌ها انبار مازوت كارخانه‌ها!

عکس خبري -ريه تهراني‌ها انبار مازوت کارخانه‌ها!

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست پاسخ دهند كه چرا به جای ساخت و ایجاد انبار نگهداری مازوت از ریه‌های شهروندان به عنوان این انبار استفاده می‌شود.

به گزارش نما، زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره وضعیت آلودگی هوا اظهار داشت: علی‌رغم تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و بسیاری از اصناف در سطح تهران، آلودگی هوا در پایتخت همچنان جولان می‌دهد و باید فکر اساسی در این زمینه کرد.

وی افزود: هر ساله به سهم ۸۰ درصدی منابع آلاینده متحرک و خودروها در بروز آلودگی هوا اشاره می‌شود اما به موضوع آلودگی ناشی از خودروها نیز بی‌توجهی می‌شود.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران افزود: بر اساس اظهارات رئیس سازمان محیط زیست کشور و معاون رئیس‌جمهور«چون ظرفیت پالایشگاه‌ها از مازوت پر شده و به واسطه تحریم‌های بین‌المللی کسی خریدارشان نیست مجبور هستیم مازادها را در شهرها بسوزانیم» و همچنین ایشان اعلام کرده‌اند که «آلایندگی ناشی از مازوت میزان مرگ و میر کرونا را تا ۶ برابر افزایش می‌دهد.»

نژادبهرام گفت: در این شرایط این پرسش مطرح است با چه تدبیری به جای ساخت و ایجاد انبارهای جدید برای نگهداری مازوت از ریه‌های شهروندان به عنوان انبار مازوت استفاده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از وزیر نیرو و رئیس سازمان محیط زیست تقاضا دارم با توجه به اهمیت فوق‌العاده زیاد صیانت و حفاظت حداکثری از سلامت مردم هر چه سریع‌تر نسبت به این موضوع چاره‌اندیشی عاجل صورت گیرد.
منبع: فارس

۱۳۹۹/۹/۳۰

نظرات کاربران
نام :
پست الکترونیک:
نظر شما:
کد امنیتی:
 

آخرین اخبار...